Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи підготовки іноземних студентів»

Незважаючи на важку епідеміологічну ситуацію, вже традиційно у середині осені кафедра філології та лінгводидактики Харківського національного автомобільно-дорожнього університету провела чергову міжнародну науково-практичну конференцію "Проблеми та перспективи мовної підготовки іноземних студентів". Цьогорічну конференцію було присвячено 90-літньому ювілею нашого університету. З огляду на карантині обмеження в країні та світі захід було проведено у дистанційному форматі із залученням ресурсів мережі Інтернет. Проте це не стало перешкодою для зацікавлених учасників: викладачі із різних міст України, а також гості з близького зарубіжжя - Білорусі та Казахстану - взяли участь у конференції та долучилися до обговорення. 

Робота конференції відбулася спочатку на пленарному засіданні, а потім під час секційних дискусій, які проводилися із допомогою додатку для відеоконференцій Zoom. Мета наукового заходу полягала в обміні досвідом застосування різноманітних підходів і технологій у викладанні мов студентам-іноземцям, у вирішенні актуальних питань та перспектив розвитку цих технологій і методик, а також у залученні їх до аудиторної та дистанційної підготовки іноземних громадян у закладах вищої освіти України і світу. 

Конференцію було проведено у тому числі для розширення наукових зв'язків, обміну інформацією та знаннями між вченими і фахівцями України, близького та далекого зарубіжжя за напрямками:

  • Теоретичні та прикладні аспекти лінгводидактики та методики викладання української, російської та англійської мов як іноземних;
  • Сучасний освітній процес, традиційні та інноваційні технології, алгоритми і прийоми у навчанні іноземних студентів;
  • Психолого-педагогічні засади організації навчального процесу, питання адаптації та інтеграції іноземних студентів у освітній простір українського вишу;
  • Міжкультурна комунікація у практиці викладання нерідної мови;
  • Викладання гуманітарних природничих та спеціальних дисциплін нерідною мовою. 

Доповіді, заслухані на конференції, свідчать про те, що викладачі, залучені у підготовці іноземних громадян, активно працюють над використанням новітніх педагогічних технологій. Дане питання постає особливо актуально на фоні так званої коронавірусної кризи, яка суттєво змінила формат навчання не лише в Україні та державах центральної і східної Європи, а й у світі в цілому. 

Начинается скачивание файлаЗавантажити матеріали конференції

Начинается скачивание файлаЗавантажити програму конференції