Студенти Техаського університету в ХНАДУ

В   ам здається, що всього досягнуто, а попереду – лиш повторення вже пройдених шляхів? Лиш майте сміливість відчинити нові двері – і перед вами враз простелиться навіть не шлях, безмежний всесвіт нових доріг і можливостей. Важливо не змарнувати свій шанс на розвиток, на здобуття нових знань і вмінь. Саме так вчинили цього року шестеро завзятих американських хлопців і дівчат із далекого Техасу, вирушаючи у подорож до невідомої, таємничої України.

   Як відомо, навесні 2017 року Харківський національний автомобільно-дорожній університет та Техаський комерційний економічний університет (Texas A&M University-Commerce) підписали офіційну угоду про співробітництво, поклавши початок періоду плідної співпраці. Така угода стала закономірним продовженням дружніх відносин, адже протягом останніх років професори та студенти з Texas A&M University-Commerce брали активну участь у науковому житті ХНАДУ, долучаючись до науково-практичних і науково-методичних семінарів і конференцій. А з 2017-го завдяки міжнародній програмі обміну та стажування Lion Global Program для студентів зі Сполучених Штатів з’явилася можливість особисто пройти інтенсивний курс російської мови як іноземної, принагідно розроблений викладачами кафедри  філології ФПІГ ХНАДУ.

   Цього разу мовний інтенсив у формі «Survival Russian» («Російська для виживання»), представлений досвідченими педагогами, доцентом кафедри філології О.В.Шараповою та викладачем К.І.Гайдей, за шість робочих днів дав змогу американським студентам орієнтуватися в російськомовному середовищі, спілкуватися на певні теми, розуміти, що говорять оточуючи, і – що теж досить важливо! – успішно скласти підсумковий тест з різних видів роботи. Як зазначили керівники групи, науковий наставник студентів проф. Роберт Родрігес і його асистентка пані Арміне Погосян, американських гостей захопила не лише наша країна, але й професіоналізм, стиль роботи та вдача українських викладачок, котрі працювали з ними, та людей, з котрими довелося зустрітися під час подорожей Україною.

   А їх було чимало! Подолавши Атлантику, група кілька днів провела у Лондоні, перш ніж завітати до нас. А потім – Київ, із його прекрасними краєвидами біля Дніпра, численними історичними пам’ятками, музеями старовини й сьогоденної слави. За ним – Харків – зі шквалом вражень та емоцій, пов’язаних не тільки з навчанням у ХНАДУ, жвавим, інтенсивним і неочікувано результативним, але й прогулянки містом, екскурсії та барбекю в чудовій компанії своїх нових друзів із ХНАДУ. Та навіть після такої насиченої програми ще не час відпочивати: впоравшись із надскладним мовним інтенсивом, американські студенти вирушили до культурної столиці України, Львова, і, поволі прогулюючись його вузенькими мальовничими вуличками, смакуючи каву й традиційні львівські ласощі, вони завершили своє знайомство з нашої державою. З тим лиш, аби розповісти своїм рідним, друзям і знайомим, як чудово пройшли ці кілька тижнів їхньої подорожі.

   Принаймні, нам хочеться вірити, що всі ці яскраві емоції надовго залишаться в пам’яті наших американських друзів. Про це говорили на урочистій прощальній зустрічі й очільники ФПІГ, проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків проф. Г.І.Тохтар і декан факультету підготовки іноземних громадян доц. В.М.Кудрявцев. Про те, що час гостини швидко минув, але залишив по собі найкращі враження й спогади. Про те, що цей час не минув марно, адже набуті знання – найцінніший, найважливіший скарб. І, звісно, про те, що кожні слова прощання – це вже передчуття нових зустрічей і нових знайомств.  

   Досі боїтеся на одному диханні відкрити нову сторінку, спробувати щось абсолютно інше, незвичне, далеке? То ж знайте: доля завжди  пропонує одразу кілька цікавих шансів для саморозвитку, самовдосконалення, для вашого росту. Як використати їх, аби життя стало більш насиченим і цікавішим, це вже ваш клопіт, проте ніколи не слід зупинятися, ніколи не слід відмовлятися від можливості відкрити, від бажання розпочати, від пропозиції долучитися до чогось нового, невідомого, а відтак – безмежно цікавого.