Кафедра українознавства ХНАДУ: крізь призму часу

Редактор і упорядник В. І. Ковальов. – Харків: ХНАДУ, 2015. – 150 с.

Перейти для завантаження видання

У виданні висвітлено історію заснування та вісімдесятип’ятилітній шлях розвитку кафедри українознавства Харківського національного автомоібльно-дорожнього університету.

Книга презентує інтелектуальні біографії викладачів, джерела з історії наукової, навчальної, методичної, видавничої діяльності кафедри.

Вища школа – це інтелектуально-культурне середовище для зростання національної інтелігенції, еліти українського суспільства. У сучасному і буремному світі тільки співпраця викладачів і студентів може поєднати досвід і молодість, знання і бажання їх отримати. Це ідеальний ґрунт для перемог і звершень, що закладають основи для майбуття. І в цьому провідне місце в ХНАДУ належить кафедрі українознавства, її колективу.

Для мене кафедра українознавства уособлює нерозривний ланцюжок спілкування поколінь, адже сприяє вихованню патріотизму, пропагує духовно-культурні надбання нації, навчає неперервності зв’язку зі своїм народом, його духовною і матеріальною культурою. Саме завдяки нашим спільним зусиллям до кожного студента має прийти глибоке усвідомлення свого громадянства, приналежності до української культури і національно-мовної спільноти. Ми покликані сформувати у студентської молоді почуття гордості за власну державу, співпереживання за минуле, співпричетність до творення її сьогодення та славного прийдешнього.

Бажаю вельмишановним колегам і однодумцям, які, безумовно, працюють тільки за покликанням серця, невичерпної енергії, разючого оптимізму та нових плідних здобутків. І найголовніше – будьмо не просто колективом, а працьовитою, відданою ХНАДУ командою, що завжди підтримуватиме вогонь незгасимих ідей і доброчинних помислів.

Н.В. Нікуліна,
завідувач кафедри українознавства,
доцент, кандидат філологічних наук