Історія кафедри

Кафедра російської мови як іноземної Харківського автодорожнього інституту була утворена в 1977 році. На кафедрі почали працювати 6 викладачів. Керувала роботою кафедри доцент, канд. філол. наук М.М.Амстиславська. З 1978 р. кафедру очолила старший викладач А.Є.Юрковська.   

Викладачі кафедри здійснювали навчання РМІ 400 іноземних студентів основних факультетів, аспірантів і стажистів з 70 країн світу.

У період з 1977 по 1992 рр.. 6 фахівців кафедри захистили кандидатські дисертації з проблем педагогіки і філології: М.М.Амстиславська, Н.Ф.Полякова, Ю.Г.Ясницький, В.Г.Дем'янова, Л.С.Безкоровайна, Т.Г.Копиткова. У ці ж роки представники кафедри були відряджені в зарубіжні країни для роботи в навчальних закладах Кабула, Мазарі-Шаріфа (Афганістан), Хартума (Судан), Сантьяго-де-Куба і Санта-Клари (Куба).

У 1986 році колектив кафедри очолила доц. Т.В.Педан. У цей час викладачі кафедри почали вести заняття в групах українських студентів ХАДІ за новими дисциплін психолого-педагогічного спрямування.

У 1991 році на базі кафедри було створено підготовче відділення для іноземних студентів.

У 1994 році кафедра російської мови як іноземної змінила назву і стала називатися кафедрою філології і педагогіки. У ці роки однією з перших в Україні наша кафедра використовує комп'ютерну техніку для навчання іноземців російській мові.

З 2000 року навчання іноземних студентів здійснюється за навчальним комплексом «Глобус», створеним творчим колективом кафедри під керівництвом доц. Л.С.Безкоровайної.

З 2003 по листопад 2004 р. кафедру філології та педагогіки очолював доцент, канд. філол. наук Ю.Г.Ясницький.

З листопада 2004 р. кафедрою керувала доцент, канд. пед. наук Л.С.Безкоровайна. У цей час активно розвивалися і зміцнювалися наукові та науково-методичні зв'язки з кафедрами російської мови інших вишів України, Білорусі, Росії та країн далекого зарубіжжя. І сьогодні викладачі кафедри беруть активну участь у міжнародних конгресах, симпозіумах, науково-практичних конференціях, які проводяться в Берліні, Празі, Варшаві, Будапешті, Мінську, Києві і в багатьох містах України.    

Внутренняя ссылка открывается в текущем окнеДалі...Внутренняя ссылка открывается в текущем окне