Студентські досягнення

Викладачі нашої кафедри намагаються зробити життя студентів цікавим, веселим, різноманітним. Щороку восени відбувається свято знайомства "Давайте познайомимося", на якому студенти, що тільки-но приїхали в Україну, знайомляться один з одним, з викладачами, з факультетом, університетом, містом. З конкурсами, піснями, танцями проходить зустріч Нового року. Студенти з задоволенням беруть участь у студентських конференціях, олімпіадах, конкурсах художньої самодіяльності, культпоходах до театрів та музеїв, екскурсіях до інших міст України.

Ми добре розуміємо, що перебування студентів в нерідній країні - це важливий та непростий для них період, тому намагаємося зробити позааудиторну роботу цікавою та пізнавальною. Наші студенти разом зі своїми кураторами з задоволенням відвідують музеї, театри міста та цирк. Такі заходи знайомлять студентів з життям та культурою харків’ян, розширюють знання, посилюють пізнавальний інтерес, знімають психологічні та комунікативні бар’єри.

Міжнародна науково-практична конференція іноземних студентів

15 квітня 2021 року відбулася 83 міжнародна науково-практична конференція іноземних студентів «Мовна особистість у полікультурному світі». Традиційно на конференції працювали 2 секції: «Міжкультурна комунікація у сучасному світі» (голова – доц. Безкоровайна Л.С., секретар – ст. викл. Малихіна Ю.О.) і «Актуальні питання мовознавства: компаративний аспект» (голова – доц. Опришко Н.О., секретар – викл. Гайдей К.І.). З доповідями виступили студенти з Марокко, Конго, Єгипту, Палестини, Ірану, Китаю, Монголії, Індії, Німеччини, Франції, Туреччини. У роботі конференції взяли участь іноземні студенти з інших вишів України та Харкова.

Внутренняя ссылка открывается в текущем окнеДалі...

Планета ХНАДУ

15 листопада на нашому факультеті відбувся концерт, присвячений Міжнародному Дню студента, який було організовано кафедрою мовної підготовки.

Іноземні студенти-початківці та викладачі кафедри філології та лінгводидактики долучились до проведення цього святкового заходу.

Китайські студенти з групи Г-1 виконали китайські пісні, а студент групи Т-1 Кріп Філіп Ален (Франція) разом з доцентом кафедри мовної підготовки Приходько С. О. порадували слухачів веселою піснею, яку вони заспівали англійською мовою. Цікаво, що День студента на ФПІГ ХНАДУ відзначали іноземні студенти з багатьох країн. На нашому інтернаціональному концерті пролунали пісні 8 мовами світу!

Екскурсія центром міста

Наприкінці травня цього року іноземні студенти гр. Г-1 та Т-3 побували на екскурсії центром нашого міста. Але це була не звичайна ознайомча екскурсія, коли викладач розповідає про цікаві та значні місця, що є в центрі Харкова. Все було навпаки: студенти розповідали все, про що вони дізналися за півроку, що прожили у Харкові! Реальній екскурсії передувала віртуальна, яку групи здійснили в аудиторії за допомогою навчальної інтерактивної програми «Екскурсія Харковом. Родовий відмінок множини».

Метою аудиторної віртуальної та реальної екскурсії  (провела ст. викладач Попова А.І.) була перевірка сформованості лінгвокраїнознавчої компетенції студентів початкового етапу навчання на регіональному матеріалі теми «Харків». На занятті студенти виконали мовні та комунікативно-мовленнєві вправи, які формують вміння висловлюватись на рівні кількох фраз для короткого опису конкретного міського об’єкта  Харкова.  Свої вміння та знання студенти з успіхом продемонстрували під час реальної екскурсії центром міста, яку вони самі вирішили назвати «Харків – місто культури та освіти». Почалася екскурсія з вулиці Сумської від книжкового магазину «Books», далі студенти з викладачем пройшли повз площі Свободи і далі до площі Конституції, Вічного вогню, а закінчилася екскурсія у парку «Стрілка».

Студенти самі розповідали про університети, що побачили, про театри та музеї, що розташовані на Сумській, про видатних людей, пам’ятники та меморіальні дошки яким побачили. З інтересом відвідали «Світлицю вишиванок» та «Львівську майстерню шоколаду», а також погуляли набережною річки Лопань.

Сьогоднішня захоплююча екскурсія показала результати навчання студентів і роботи викладачів: студенти вже можуть спілкуватися мовою, що вивчають, на обрану тему в реальній природній ситуації. Це радує, оскільки підвищує не тільки мотивацію навчання, а й студентську самооцінку і сприяє позитивному інтересу до знайомства з Україною та містом, де вони живуть та навчаються!

Олімпіада з російської мови

18 квітня 2019 року на кафедрі філології та лінгводидактики відбулася Міжнародна олімпіада з російської мови як іноземної. У заході взяли участь 13 студентів-початківців з 5 країн світу (Марокко, Китаю, Монголії, Камеруну та Сирії).

Студенти продемонстрували достатньо високий рівень підготовки під час виконання контролюючих завдань із різних видів мовленнєвої діяльності...

Далі...

ХТО МИ Є

Інтерес до України в іноземних студентів, що навчаються на нашому факультеті, досить різний. Деякі з них ще вдома дещо дізналися про країну, де вони будуть жити і навчатися, від друзів та знайомих чи з інтернету. Але більшість мають мізерні знання про Україну та українців. Тому кожного дня  на уроках та в позаудиторній роботі викладачі нашої кафедри як носії лінгвокультурної інформації знайомлять студентів-іноземців з українськими традиціями, мовою, історією, суспільним життям, культурою. Ось і до Дня слов᾽янської писемності і культури викладачі підготували різноманітну цікаву програму заходів, які занурили студентів у світ української культури...

Далі...

Екскурсія до виставкового комплексу ХНАДУ

Наші студенти не тільки відповідально ставляться до навчального процесу, а ще й шанують і люблять мову, культуру та традиції країни, в якій навчаються. "Гімн України" у виконанні студентки факультету підготовки іноземних громадян Даваадорж Отгонмунг iз Монголiї (ст. викладач Бондаренко Л.М).

Успіхи студентів у науково-дослідницькій роботі

Студенти-іноземці початкового етапу навчання вже беруть участь у міжнародних науково-практичних конференціях для іноземних студентів. Вони демонструють високий рівень володіння мовою і здібності до наукового дослідження.  

Embroidery Day: Ukrainian tradition is fashionable!

The teachers of the department of philology at Kharkiv National Automobile and Highway University honored the Embroidery Day by dressing up traditional Ukrainian shirts. This is not only beautiful, elegant and important - as teachers of the department convince - but also a great opportunity to show foreign students the very spirit and traditions of the Ukrainian people, to acquaint them with Ukrainian culture, tell more about the country in which they now live and study.

See more...

New Year Concert

The concert took place on December 20th, with New Year and Christmas preparations in full swing, and this time united and introduced not only the group of foreigners studying at the preparatory department of the faculty, but also their fellow students, the students of the basic faculties of KHNAHU, and their teachers...

See more...