Історія факультету

Підготовка іноземних студентів у вищому навчальному закладі є візитівкою університету, показником його міжнародного визнання. Підготовка іноземних громадян проводиться з 1948 року, коли наш університет носив назву Харківського автомобільно-дорожнього інституту (ХАДІ). Іноземними студентами опікувались на громадських засадах досвідчені викладачі університету В.Є.Зозуля, В.М.Варфоломєєв, А.Л.Шаповалов.

 Деканат по роботі з іноземними студентами було офіційно створено тільки в 1976 році, коли їхня кількість перевищила 100 осіб. Першим деканом було призначено доцента Григорія Івановича Коваленка. У різні роки деканат очолювали Василь Якович Єрмолаєв, Іван Павлович Гладкий, Олександр Григорович Кіслов, Олексій Олегович Лобашов. У 1981 році, коли кількість іноземних студентів сягнула 300 осіб, було введено посаду проректора з міжнародних зв’язків, на яку було призначено доцента Степана Йосиповича Ломаку. В 1992 р. цю посаду посіла доцент Людмила Олександрівна Білова, а з 1995 р. підготовкою іноземних студентів опікувався проректор Дмитро Миронович Трунов. В університеті велика увага приділялась якості навчання іноземних студентів, але, зрозуміло, вона в першу чергу, залежить від рівня володіння російською мовою, тому ще в 1977 р. в університеті було створено кафедру російської мови як іноземної, яку очолила Алла Євгенівна Юрковська. В 1986 р. завідувачем цієї кафедри було призначено Тетяну Валеріївну Педан, яка керувала підрозділом майже 20 років і внесла вагомий внесок у справу подальшого розвитку. Саме під час її керівництва на кафедрі з’явилися перші комп’ютерні лінгвістичні програми.

На початку 90-х років минулого століття, після розпаду колишнього Радянського Союзу, контингент іноземних студентів почав різко зменшуватися, і у 1992 році було ухвалено рішення щодо створення в університеті власного підготовчого відділення. У 1998 році підрозділи, залучені до навчання іноземних громадян, було реорганізовано в Центр міжнародної освіти, директором якого було призначено Дмитра Мироновича Трунова.

З 2000 року Центр очолив доцент кафедри теоретичної механіки та гідравліки Георгій Іванович Тохтар, якому, окрім підготовки фахівців для іноземних держав, було доручено організацію міжнародного співробітництва вчених, викладачів і студентів університету з навчальними закладами, фірмами, підприємствами інших країн світу.

     Внутренняя ссылка открывается в текущем окнедетальніше