КАФЕДРА УКРАЇНОЗНАВСТВА

Кафедра українознавства – центр викладання історії, культури, мови і традицій України. Поряд з навчальною, методичною та науково-дослідницькою роботою кафедра бере активну участь у виховному процесі через інститут кураторів, профорієнтаційну діяльність, творчі зустрічі і бесіди зі студентами, організацію всеуніверситетських заходів.

Кафедру очолює кандидат філологічних наук, доцент Неля Василівна Нікуліна. Наразі на кафедрі працює 5 кандидатів наук, доцентів – Ю. В. Бугаєвська, В. С. Золотарьов, Н. П. Книшенко, Н. В. Нікуліна, Н. П. Олешко. Забезпечує навчальний процес завідувач кабінету українознавства Л. Ф. Чернова.

Відповідно до наказу  № 158 від 27 вересня 2021 року кафедра українознавства стала структурним підрозділом факультету підготовки іноземних громадян (ФПІГ).

Останнi новини

Published:

Міжнародна науково-практична онлайн-конференція

Доцент кафедри українознавства Н.П. Книшенко взяла участь у Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Мова в професійному вимірі: комунікативно-культурний аспект» (м. Харків, 9 листопада 2021 року) на базі  Національного університету цивільного захисту України. 

 

 

Published:

Дистанційна участь у науково-методичному семінарі

Доцент кафедри українознавства Н.П. Книшенко у межах реалізації проєкту «Цифровий освітній простір: українсько-польський досвід» взяла дистанційну участь у науково-методичному семінарі, що відбувся 18 – 22 жовтня 2021 року на базі Донбаського державного педагогічного університету.

Published:

День пам’яті жертв Голодомору в Україні

Кожного року в День пам’яті жертв Голодомору в Україні традиційно запалюють свічку  пам’яті тим, хто чинив опір сталінській репресивно-каральній системі та загинув від Голодомору. 

Треба зауважити, що Україна – перша країна, що спромоглася розповісти всьому світу про злочини влади, яка заморювала...

Published:

Олімпіади з української мови–2021

ЯКЕ ПРЕКРАСНЕ РІДНЕ СЛОВО!

ВОНО – НЕ СВІТ, ВОНО – СВІТИ…

Колектив кафедри українознавства вітає студентів-переможців олімпіади з української мови–2021, учасників від ХНАДУ в подальших міжнародних мовно-літературних конкурсах!

Олесь Гончар писав: «Щоб мова тобі повністю відкрилася, маєш бути...

Published:

ХХІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ:

ЗАГАЛЬНОУНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ ФОРМАТ УЧАСТІ

Published:

День української писемності та мови!

Колектив кафедри українознавства щиросердно вітає студентство з Днем української писемності та мови!

 

ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ УСІХ ФАКУЛЬТЕТІВ ХНАДУ!

 

10 листопада 2021 року (середа) на платформі ZOOM у дистанційному форматі відбудеться традиційна олімпіада з української мови, на яку передусім...

Published:

АКРЕДИТАЦІЯ: ВІЗІЯ СТЕЙКХОЛДЕРА

25 жовтня 2021 року завідувач кафедри українознавства Н.В.Нікуліна взяла участь у  плановій онлайн-зустрічі експертної групи зі стейкхолдерами під час проведення акредитаційної експертизи з використанням технічних засобів відеозв’язку за спеціальністю «035. Філологія» освітньо-наукової програми...

Published:

Мій рідний край

Кафедра українознавтсва запрошує на віртуальну тематичну виставку "Мій рідний край", підготовлену студентами 1-го курсу дорожньо-будівельного та автомобільного факультету. Виставка складається з презентацій студентів, що наповнені не тільки цікавими фактами з історії та культури, а й любовю до до...

Published:

«Там, де ми - там Україна… »

14 жовтня об’єднує чотири важливі для кожного громадянина України свята: перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє – День створення Української повстанської армії, четверте свято, започатковане нещодавно в 2015 і змістовно доповнене в 2021 році, – День захисника і...

Published:

На часі: акредитація спеціальності «Філологія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

Завідувач кафедри українознавства Нікуліна Неля Василівна взяла участь в Ученій раді українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф.Квітки-Основ'яненка ХНПУ імені Г.С.Сковороди, що відбулася дистанційно 29 вересня 2021 року з 13:30 до 15:00.

Найактуальнішим питанням указаного заходу була...

Координати кафедри

61002, Україна, м. Харків,

вул. Ярослава Мудрого, 25, ХНАДУ

Кафедра українознавства

Як нас знайти:

м. Пушкінська або м. Університет, головний корпус ХНАДУ, праве крило, п'ятий поверх.

Наш телефон: (057) 707-37-51

E-mail: ukr_khadi@ukr.net

Внешняя ссылка открывается в новом окнеСторінка кафедри у фейсбуці