Історія кафедри

          Кафедра природничих і гуманітарних дисциплін створена за рішенням Вченої Ради та наказом ректора Харківського національного автомобільно-дорожнього університету  1жовтня 2005 року разом з факультетом підготовки іноземних громадян.

     Першим завідувачем кафедри був професор, доктор фізико-математичних наук Володимир Дмитрович Єгоренков. Володимир Дмитрович народився 23 квітня 1944 р. у місті Кам’янець-Подільський. У 1968 р. закінчив з відзнакою фізико-технічний факультет ХДУ ім. О. М. Горького. У 1974 р. закінчив аспірантуру ХДУ і захистив кандидатську дисертацію на тему: «Стійкість і турбулентність неоднорідної анізотропної плазми кінцевого тиску». У 1992 р. захистив докторську дисертацію на тему: «Вплив кінетичних ефектів на спектри електромагнітних коливань, нестійкість та турбулентність неоднорідної анізотропної плазми кінцевого тиску».
     З 1992 р. доцент, а з 1994 р. професор кафедри експериментальної фізики ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Член спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 за спеціальністю 01.04.08 — фізика плазми (фіз.-мат. науки) в ХНУ ім. В. Н. Каразіна; член спеціалізованої вченої ради Д 64.845.02 за спеціальністю 01.04.02 — теоретична фізика (фіз.-мат. науки) у Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут». Член редколегії журналу «Фізична інженерія поверхні».
     Напрями наукової діяльності — фізика плазми та газового розряду. Викладає курси загальної фізики: «Механіка», «Молекулярна фізика», «Електрика і магнетизм», «Оптика», «Атомна фізика», «Ядерна фізика та елементарні частинки» на кафедрі експериментальної фізики ХНУ ім. В. Н. Каразіна.

Внутренняя ссылка открывается в текущем окнедетальніше