Екскурсія центром міста

Наприкінці травня цього року іноземні студенти гр. Г-1 та Т-3 побували на екскурсії центром нашого міста. Але це була не звичайна ознайомча екскурсія, коли викладач розповідає про цікаві та значні місця, що є в центрі Харкова. Все було навпаки: студенти розповідали все, про що вони дізналися за півроку, що прожили у Харкові! Реальній екскурсії передувала віртуальна, яку групи здійснили в аудиторії за допомогою навчальної інтерактивної програми «Екскурсія Харковом. Родовий відмінок множини».

Метою аудиторної віртуальної та реальної екскурсії  (провела ст. викладач Попова А.І.) була перевірка сформованості лінгвокраїнознавчої компетенції студентів початкового етапу навчання на регіональному матеріалі теми «Харків». На занятті студенти виконали мовні та комунікативно-мовленнєві вправи, які формують вміння висловлюватись на рівні кількох фраз для короткого опису конкретного міського об’єкта  Харкова.  Свої вміння та знання студенти з успіхом продемонстрували під час реальної екскурсії центром міста, яку вони самі вирішили назвати «Харків – місто культури та освіти». Почалася екскурсія з вулиці Сумської від книжкового магазину «Books», далі студенти з викладачем пройшли повз площі Свободи і далі до площі Конституції, Вічного вогню, а закінчилася екскурсія у парку «Стрілка».

Студенти самі розповідали про університети, що побачили, про театри та музеї, що розташовані на Сумській, про видатних людей, пам’ятники та меморіальні дошки яким побачили. З інтересом відвідали «Світлицю вишиванок» та «Львівську майстерню шоколаду», а також погуляли набережною річки Лопань.

Сьогоднішня захоплююча екскурсія показала результати навчання студентів і роботи викладачів: студенти вже можуть спілкуватися мовою, що вивчають, на обрану тему в реальній природній ситуації. Це радує, оскільки підвищує не тільки мотивацію навчання, а й студентську самооцінку і сприяє позитивному інтересу до знайомства з Україною та містом, де вони живуть та навчаються!