ХТО МИ Є

Інтерес до України в іноземних студентів, що навчаються на нашому факультеті, досить різний. Деякі з них ще вдома дещо дізналися про країну, де вони будуть жити і навчатися, від друзів та знайомих чи з інтернету. Але більшість мають мізерні знання про Україну та українців. Тому кожного дня  на уроках та в позаудиторній роботі викладачі нашої кафедри як носії лінгвокультурної інформації знайомлять студентів-іноземців з українськими традиціями, мовою, історією, суспільним життям, культурою. Ось і до Дня слов᾽янської писемності і культури викладачі підготували різноманітну цікаву програму заходів, які занурили студентів у світ української культури. 

У групах відбулися міні-лекції про українську мову «Українська мова серед слов᾽янських мов». Студенти дізналися, що мова є ідентифікатором нації,  завдяки їй відбувається формування та розвиток національної свідомості. Звернули увагу на явище двомовності як регіональну  мовну особливість в умовах білінгвізму Харкова. З великим бажанням та зацікавленістю студенти взяли участь в інтерактивній бесіді «Історія слов᾽янської абетки», подивилися навчальний фільм «Писемність та освіта в Київський Русі». Щоб студенти змогли осягнути всю красу і глибину українського слова, викладачі декламували вірші українських поетів.

Ну  і нарешті побували на екскурсії в Центрі культури і мистецтва, ознайомилися з традиційними видами мистецтва Слобожанщини. З великим інтересом оглянули виставку автентичного українського вбрання «Родзинки українського стилю». Із задоволенням занурилися у світ української краси, познайомились з комплектами одягу з різних регіонів України, уважно слухали екскурсовода, яка розповіла про українські традиції  вишивки, одягу та вбрання, що є  складовою нашого повсякдення, живою та дуже цікавою народною спадщиною, яка формувалася багато століть.