Міжнародна науково-практична конференція іноземних студентів «Мовна особистість і культура у сучасному інформаційному просторі»

4 квітня 2019 року відбулася міжнародна науково-практична конференція іноземних студентів «Мовна особистість і культура у сучасному інформаційному просторі». Цього року головною темою конференції став інтернет. Ми живемо у сучасному світі швидкого розвитку цифрових технологій та неймовірного потоку інформації завдяки інтернету. Сучасна молодь, студенти, які належать до покоління Z, вже народилися у цифрову епоху, тому не уявляють життя без інтернету та гаджетів. Цікавим є той факт, що дата проведення конференції співпала з датою святкування Міжнародного дня інтернету: 4.04 нагадує помилку  404 (сторінку не знайдено), що є найпоширенішою помилкою сайту в інтернеті. Про це розповіла у вступному слові завідувачка кафедри філології та лінгводидактики Л.С. Безкоровайна. Вона також зауважила, що інтернет дає багато можливостей людині, але сучасному інтернет-користувачеві важливо розвивати критичне мислення у роботі з інформацією і використовувати відкриту глобальну мережу для навчання протягом життя.

З вітальним словом виступили проректор університету Тохтар Г.І. та декан ФПІГ Кудрявцев В.М., які підкреслили, що в умовах переходу до глобального цифрового суспільства для кожної людини, перш за все, для студентства конче потрібне формування життєвих навичок інформаційно-медійної грамотності.

Обрана тема конференції виявилася дуже актуальною і цікавою для студентів. Це підтверджує тематика доповідей, з якими виступили іноземні студенти. Так, про необхідність використання новітніх комп’ютерних технологій у професійній діяльності розповіли на пленарному засіданні студенти Тенкенг Мбогнінг Фред Ароль з Камеруну та Уламбаяр Целмег з Монголії (науковий керівник доц. Безкоровайна Л.С.) у доповіді «Мости: інноваційні та традиційні технології в будівництві». Медійна візуалізація доповіді зробила його яскравим і пізнавальним. Нову для багатьох слухачів інформацію про китайські національні інтернет-сервіси та програми було викладено у доповіді студентів Дзен Ланді та Сюй Шеньже «Особливості інтернету в Китаї» (науковий керівникст. викладач Попова А.І.). Інтернет – це унікальний засіб для широкого та доступного вивчення іноземної мови. Про можливість скористатися освітніми ресурсами для вивчення російської мови розповів у своїй доповіді «Використання  інтернет-ресурсів для вивчення мови» студент Нинга Саге Сорел з Камеруну (науковий керівник доц. Штиленко О.Л.).

Світ стрімко змінюється, і мова віддзеркалює ці зміни. Про це йшлося на засіданні секції «Розвитокмови в інформаційнуепоху»(голова – доц. Опришко Н.О., секретар – ст. викл. Доценко Т.Г.).

У секції«Людината культура у глобальномуінформаційному просторі» (голова – доц. Безкоровайна Л.С., секретар – ст. викл. Попова А.І.) обговорювалися проблеми впливу інтернету на сучасну людину, історії створення інтернет-ресурсів Google, Facebook, Youtube та можливості взаємодії та спілкування представників різних культур у глобальній світовій мережі.

З доповідями виступили студенти з Марокко, Китаю, Монголії, Кот-д'Івуару, Туркменістану, Сенегалу, Палестини, Ємену, Йорданії.  У роботі конференції взяли участь іноземні студенти з інших вишів Харкова: національного університету імені В.Н. Каразіна, національного університету радіоелектроніки. Усі учасники конференції отримали дипломи «За активну участь у конференції».

Викладачі кафедри філології та лінводидактики – наукові керівники іноземних студентів, які тільки опановують мову навчання і роблять перші кроки в науково-дослідній роботі, відмічають, що конференція є для іноземних студентів середовищем соціалізації та консолідації, засобом отримання нових знань та способом підвищення особистісної самооцінки, що, безумовно, відбиває прагматичний результат навчання мови. Навчання – це поєднання традицій та новацій. Це яскраво і впевнено продемонстрували студенти на конференції. Молодці!

Начинается скачивание файлаЗавантажити матеріали конференції в pdf