Новому поколінню – новий світ

Чи багато для історії рік?

А десять років?

А століття, навіть таке насичене, як минуле, двадцяте?

Як би нам не хотілося зупинити час, яким би тривалим і багатоликим не здавалося життя, усі ці періоди – від найкоротшого до найдовшого – тільки піщинка на тлі існування всього людства, «піксель на радарі історії», як то влучно зауважують в одному популярному фільмі.

Проте сучасний світ, швидкий, ніби блискавка, і обплутаний Мережею, котра об’єднує та зближує всіх нас, не залишає часу на непотрібні роздуми й філософування.  Навіть цієї самої хвилини світ не стоїть на місці: створюються нові речі, народжуються надсучасні теорії, вдосконалюються технології, які ще вчора здавалися чимось надреальним, а завтра – цілком можливо – втратять актуальність і перетворяться на вчорашній день.

І найперше саме молодь рухає цей світ уперед: юні дослідники, молоді, повні сил і натхнення ентузіасти, вчені, які ще вчора сиділи за студентською лавою, виношуючи в голові плані підкорення світу, покращення його та вдосконалення.

У кожній країні по всій земній кулі повно таких молодих мрійників, проте, немало серед них і тих, хто дійсно здатен змінити щось на краще. Тому нам, викладачам вищої школи, слід дивитися уважно, аби не прогледіти молоді таланти – нових Ґейтсів, Цукербергів і Джобсів, котрими через кілька десятиліть, а можливо й через кілька років захоплюватиметься весь світ. Студентські конференції, семінари та симпозіуми – прекрасний шанс науковій спільності познайомитися з роботами науковців-початківців, а самим студентам – продемонструвати, чому вони навчилися в університеті, чим серйозно займаються та який внесок можуть зробити в життя вишу й країни.

Не виняток тут і Харківський національний автомобільно-дорожній університет, де щороку проводять традиційні конференції та конкурси для студентської молоді.

Так, наприкінці березня – на початку квітня в стінах нашого ХНАДУ пройшло одразу кілька наукових заходів, серед яких особливої уваги варта щорічна – уже сімдесят восьма! – Міжнародна студентська науково-практична конференція «Мовна особистість у полікультурному світі», на якій було представлено дослідницькі роботи студентів і слухачів із багатьох країн світу.

Не секрет, що конференція, яка проводиться викладачами факультету підготовки іноземних громадян, є справді багатонаціональним зібранням, адже на факультеті отримують освіту представники Північної та Центральної Африки, Азії та Європи, проте цього року географія учасників конференції виявилася надзвичайно широкою. Серед доповідачів, які поділилися першими здобутками в науці, були студенти із Марокко, Кот-Д’Івуару, Гвінеї, Нігерії, Тунісу, Іраку, Ірану, Конго, Лівану, Зімбабве, Лівії, Судану, Ізраїлю, Єгипту, Монголії, Індії, Китаю, Придністров’я, Грузії, Азербайджану, Узбекистану, Туркменістану, Казахстану та геть екзотичної Ботсвани. Окрім студентів ХНАДУ, до роботи конференції долучилися вихованці інших ВНЗ Харкова (Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, Харківський національний університет будівництва та архітектури, Харківський національний університет «ХПІ», Харківський державний університет харчових технології) та України (ДВНЗ «Криворізький національний університет», ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана», Одеський національний економічний університет, ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет»). Особливої ваги надали студентській конференції доповіді зі Сполучених Штатів  Америки (Texas A&M University-Commerce) та Канади (The University of Toronto), причому наукову співпрацю із цими країнами ми плануємо тільки поглиблювати!

Для іноземних студентів, що навчаються в Україні, науково-практична конференція є набуттям навичок наукового дослідження: пошуку, обробки та презентації в усній і письмовій формі наукової інформації мовою, що вивчається, а синтез фундаментальних, економічних і гуманітарних дисциплін допомагає формувати всебічно розвинуту особистість студента нового покоління, активізує комунікацію у різних сферах діяльності.  

Справді, учасники конференції, поважні гості на наукові керівники юних доповідачів змогли пересвідчитися на власні очі, що перед ними – нове покоління хлопців і дівчат. Вони сьогодні лише починають робити перші кроки в науці, дещо невпевнені, трохи несміливі, проте саме ці сьогоднішні студенти будуватимуть світ майбутнього: світ взаємопідтримки, взаємодопомоги, світ, що прагне миру, а не конфліктів, революції духу, а не консервативного захоплення минулим.  

To top