Ви тут: Новини
Русский
English
Deutsch
Français
Wednesday, 22-11-2017

Студенти Техаського університету в ХНАДУ

Конференції

 

   79-а студентська науково-практична конференція, секция кафедри ПіГД «Перші кроки в світі науки». Термін проведення: 31.03.2017 р.

 

Міжнародна студентська науково-практична конференція «Проблеми і перспективи академічної адаптації іноземних студентів». Термін проведення: 11 квітня 2017 р.


За результатами проведення конференцій публікуються збірки матеріалів та видаються сертіфікати участника. Кращі статті розміщуються на науковому блозі університету.

Школа підвищення педагогічної майстерності

На кафедрі філології організовані курси підвищення кваліфікації для викладчів-початківців російської мови як іноземної.

Слухачам "Школи підвищення педагогічної майстерності" пропонуються лекції з тем: 

  • Комунікативність та системність. Аудиторне заняття. Компоненти аудиторного заняття. Деякі прийоми роботи з важкими звуками російської мови. "Комунікативний мінімум" і його роль у формуванні комунікативної компетенції. "Інтерв'ю" - складова частина аудиторного заняття. (Грудень)
  • Дієслово. Відміни дієслів. Формула дієслова. Імператив. Етапи роботи над видами дієслів. Основні значення дієслівних видів. Використання видів дієслова. (Січень)
  • Російські відмінки у методичному аспекті. Історія питання. Презентація відмінків. Прийоми роботи з візуально-мовленнєвим тренажером. Родовий відмінок (однина і множина). Місцевий відмінок (прийменники в, на). (Лютий)
  • Дієслова руху (іти, їхати). Дієслова руху без префіксів.Дієслова руху з префіксами. Використання дієслів руху за схемою: Куди? Де? Звідки? До кого? У кого? Від кого?". (Березень)
  • Дієслова руху доконаного та недоконаного виду з префіксами. Використання дієслів руху у теперішньому, минулому та майбутньому часі (одноразовість, багаторазовість). Інші групи дієслів руху. (Квітень)
  • Прислівник. Утворення якісних та відносних прислівників. Етапи роботи. Таблиця якісних та відносних прислівників. Активні та пасивні конструкції. (Травень)

Керівник школи підвищення педагогічної майстерності  - доцент, канд. філол. наук Володимир Євгенійович Штиленко

Новини факультету

     Життя нашого факультету цікаве і різноманітне. Для студентів важливе не тільки навчання, а й заняття спортом, участь у концертах та наукових дослідженнях.

Студенти Техаського університету в ХНАДУ

 

     В період з 18 травня по 1 червня 2017 року факультет підготовки іноземних громадян Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ) прийняв делегацію з Техаського університету (Texas A&M University-Commerce (TAMUC)), до складу якої входили американські студенти, керівник делегації професор Роберт Родріґез і його асистент.

      Між університетами ХНАДУ (Україна) і ТАМUC (США) був підписаний Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає співпрацю в освітній, науковій та культурній сферах. В рамках підписаного Меморандуму плануються обміни студентськими делегаціями, програми з навчання за кордоном, потенційні поїздки викладачів і співробітників в рамках програми обміну, спільні наукові дослідження в областях, що представляють взаємний інтерес, спільні семінари, лекції, освітні й академічні зустрічі, культурні заходи в інтересах студентів обох університетів.

     Відповідно до програми візиту, американські студенти пройшли курс мовної підготовки, взяли участь в роботі американсько-українського круглого столу, ознайомилися з культурою і традиціями України та відвідали чимало історичних пам'яток Харкова. Старші викладачі кафедри філології канд. філол. наук Опришко Н.О. і Попова А.І. чудово впоралися з завданням інтенсивної мовної підготовки і заслужено отримали прекрасні відгуки своїх студентів.

     На заключній зустрічі проректор, професор Тохтар Г.І. і керівник делегації професор Роберт Родріґез відзначили високий рівень організації візиту кожної із сторін і висловили надію на продовження співпраці. Декан факультету Сторчак О.Г. подякував гостям за великий внесок, який вони зробили у розвиток відносин між університетами, і запросив до подальшої спільної роботи. Студенти Техаського університету і викладачі ХНАДУ ділилися дуже теплими враженнями від спільно проведених зустрічей, обговорювали плани майбутньої співпраці. Зустріч, як і весь візит американської делегації, пройшли в дружній і доброзичливій атмосфері. Головна мета візиту - зміцнення зв'язків, дружби і взаєморозуміння між американськими та українськими студентами - досягнута!