Ви тут: Новини
Русский
English
Deutsch
Français
Monday, 12-11-2018

Студенти Техаського університету в ХНАДУ

Конференції та семінари

     Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародному науково-методичному семінарі

«Новітні педагогічні технології у викладанні мов іноземним студентам»,

який відбудеться 15-16 лютого 2018 року в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою вул. Ярослава Мудрого, 25, м. Харків, Україна.

Телефон кафедри філології (факультет підготовки іноземних громадян) - (057) 707-37-45.

     За результатами роботи семінару планується видання електронного збірника тез і розсилка його учасникам електронною поштою, а також розміщення відеоматеріалів на платформі семінару.

Школа підвищення педагогічної майстерності

На кафедрі філології організовані курси підвищення кваліфікації для викладчів-початківців російської мови як іноземної.

Слухачам "Школи підвищення педагогічної майстерності" пропонуються лекції з тем: 

  • Комунікативність та системність. Аудиторне заняття. Компоненти аудиторного заняття. Деякі прийоми роботи з важкими звуками російської мови. "Комунікативний мінімум" і його роль у формуванні комунікативної компетенції. "Інтерв'ю" - складова частина аудиторного заняття. (Грудень)
  • Дієслово. Відміни дієслів. Формула дієслова. Імператив. Етапи роботи над видами дієслів. Основні значення дієслівних видів. Використання видів дієслова. (Січень)
  • Російські відмінки у методичному аспекті. Історія питання. Презентація відмінків. Прийоми роботи з візуально-мовленнєвим тренажером. Родовий відмінок (однина і множина). Місцевий відмінок (прийменники в, на). (Лютий)
  • Дієслова руху (іти, їхати). Дієслова руху без префіксів.Дієслова руху з префіксами. Використання дієслів руху за схемою: Куди? Де? Звідки? До кого? У кого? Від кого?". (Березень)
  • Дієслова руху доконаного та недоконаного виду з префіксами. Використання дієслів руху у теперішньому, минулому та майбутньому часі (одноразовість, багаторазовість). Інші групи дієслів руху. (Квітень)
  • Прислівник. Утворення якісних та відносних прислівників. Етапи роботи. Таблиця якісних та відносних прислівників. Активні та пасивні конструкції. (Травень)

 

Новини факультету

     Життя нашого факультету цікаве і різноманітне. Для студентів важливе не тільки навчання, а й заняття спортом, участь у концертах та наукових дослідженнях.

Студенти Техаського університету в ХНАДУ

 

     В період з 18 травня по 1 червня 2017 року факультет підготовки іноземних громадян Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ) прийняв делегацію з Техаського університету (Texas A&M University-Commerce (TAMUC)), до складу якої входили американські студенти, керівник делегації професор Роберт Родріґез і його асистент.

      Між університетами ХНАДУ (Україна) і ТАМUC (США) був підписаний Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає співпрацю в освітній, науковій та культурній сферах. В рамках підписаного Меморандуму плануються обміни студентськими делегаціями, програми з навчання за кордоном, потенційні поїздки викладачів і співробітників в рамках програми обміну, спільні наукові дослідження в областях, що представляють взаємний інтерес, спільні семінари, лекції, освітні й академічні зустрічі, культурні заходи в інтересах студентів обох університетів.

     Відповідно до програми візиту, американські студенти пройшли курс мовної підготовки, взяли участь в роботі американсько-українського круглого столу, ознайомилися з культурою і традиціями України та відвідали чимало історичних пам'яток Харкова. Старші викладачі кафедри філології канд. філол. наук Опришко Н.О. і Попова А.І. чудово впоралися з завданням інтенсивної мовної підготовки і заслужено отримали прекрасні відгуки своїх студентів.

     На заключній зустрічі проректор, професор Тохтар Г.І. і керівник делегації професор Роберт Родріґез відзначили високий рівень організації візиту кожної із сторін і висловили надію на продовження співпраці. Декан факультету Сторчак О.Г. подякував гостям за великий внесок, який вони зробили у розвиток відносин між університетами, і запросив до подальшої спільної роботи. Студенти Техаського університету і викладачі ХНАДУ ділилися дуже теплими враженнями від спільно проведених зустрічей, обговорювали плани майбутньої співпраці. Зустріч, як і весь візит американської делегації, пройшли в дружній і доброзичливій атмосфері. Головна мета візиту - зміцнення зв'язків, дружби і взаєморозуміння між американськими та українськими студентами - досягнута!