Ви тут: Кафедри / Природничих і гуманітарних дисциплін / Студентське життя
Русский
English
Deutsch
Français
Sunday, 19-05-2019

Знайомство іноземних студентів з незалежною Україною

     Кафедра природничих та гуманітарних дисциплін знайомить  іноземних студентів  з історією, культурою, традиціями України, а також з  цікавими дослідами з дисциплін кафедри.

     З великою зацікавленістю іноземні студенти вперше приймали хліб-сіль згідно слов'янським традиціям. Виступ оркестра народних інструментів “Пустотливі наігриші” дитячої музичної школи № 13 під керівництвом Алейнікової А.М. викликав бурхливі оплески  та справив незабутні враження.

Проректор Тохтар Г.І. показує іноземним студентам як приймати хліб-сіль
Іноземні студенті вперше куштують український каравай
Знайомство з Україною проводить к.і.н. Прилуцька Л.О.
Неймовірний дослід з фізики
Виступ дитячого оркестра народних інструментів “Пустотливі наігриші”
Подарунок для юних музикантів

Студентське життя

     Основну долю робочого часу викладачі кафедри приділяють аудиторній та поза аудиторній роботі з контингентом іноземних студентів.

     Виховна робота викладачів є важливим моментом під час навчання студентів у новій для них країні. Вона пов′язана з організацією, проведенням та участю в заходах, що спрямовані на

  • покращення якості навчання (студентські наукові конференції, конкурси олімпіади);
  • підвищення мотивації до навчання (Дні кафедри, вікторини, «Інтелект-шоу»);
  • зменшення труднощів адаптаційного характеру (спортивні змагання, культурно-масові заходи, поздоровлення з національними святами);
  • покращення успішності студентів і навчальної дисципліни (модульно-рейтингова система, кураторство, чергування в гуртожитку);
  • професійну орієнтацію у виборі майбутньої спеціальності (екскурсії на кафедри і в лабораторії університету, до інших вишів, в музеї, на виставки).

Інтелект-шоу 2017

Інтелект-шоу 2017

     5 травня 2017 р. на факультеті підготовки іноземних громадян проходило свято знань  - «Інтелект-шоу».  

     «Інтелект-шоу» - це один з підсумкових елементів системи мовної і фундаментальної підготовки іноземних студентів, розроблений і запроваджений кафедрою. Головна мета заходу – надати можливість студентам в ігровій формі не лише продемонструвати свої  знання з фундаментальних дисциплін, креативність та вміння логічно мислити, а насамперед, показати як за час навчання в Україні вони засвоїли наукову і спеціальну лексику і термінологію, навчилися формулювати і висловлювати свої думки і навіть мислити іноземною для них мовою.

Інтелект-шоу 2015

Інтелект-шоу 2015

     20.05.15 р. кафедра ПіГД організувала і провела інтелект-шоу серед студентів-іноземців підготовчого факультету. Для змагання зібралися 2 команди: "Розумники" і "Головаті". Конкурси проводилися з різних дисциплін: математики, фізики, хімії, біології. Знадобилося багато знань і умінь, щоб пройти всі конкурси!

Завдання з фізики
Завдання з інформатики
Завдання з креслення
Глядачи
Завдання з біології
Завдання з математики
Команда розмірковує

Інтелект-шоу 2014

Інтелект-шоу 2014

...

Інтелект-шоу 2012

Інтелект-шоу 2012

     Значущою подією в святковому калейдоскопі квітня стало традиційне «Інтелект-шоу 2012». За перемогу в ньому змагались дві команди іноземніх студентів із Мароко, Монголії, Китаю, Кот-д’Івуару –«Леви» та «Дракони». Обидві команди показали добрі знання в галузях фізики і математики, інформатики і країзнавстві, хімії та біології. Різниця між ними була незначна, але в рік Дракона, перемога судилася саме команді «Драконів». Їх відповіді були змістовнішими, вони швидще знаходили вірну відповідь і розв’язували практичні завдання.

Інтелект-шоу 2010

Інтелект-шоу 2010

     28 квітня 2010 р. на факультеті підготовки іноземних громадян панувала святкова атмосфера. І це не випадково - в конференц-залі факультету проходило свято знань  - «Інтелект-шоу».  

     «Інтелект-шоу» - це один з підсумкових елементів системи мовної і фундаментальної підготовки іноземних студентів, розроблений і запроваджений кафедрою. Головна мета заходу – надати можливість студентам в ігровій формі не лише продемонструвати свої  знання з фундаментальних дисциплін, креативність та вміння логічно мислити, а насамперед, показати як за час навчання в Україні вони засвоїли наукову і спеціальну лексику і термінологію, навчилися формулювати і висловлювати свої думки і навіть мислити іноземною для них мовою.

     Дві команди іноземних студентів «Фенікси» і «Орли» билися за право бути кращими, демонструючи свої комунікативні здібності та фундаментальні знання з математики, фізики, хімії, інформатики, біології. Цікаві завдання не залишали байдужими ні глядачів, ні учасників. Як зважити цукерки без важків! Або як капітан команди може повідомити своїй команді науковий термін, лише відповідаючи на їх запитання! Багато цікавого та корисного дізналися і глядачі та вболівальники, переважну більшість яких склали студенти підготовчого факультету.

     Музичні номери, якими заповнювалися паузи, коли суворе, але справедливе журі працювало над оцінюванням конкурсів, робили шоу ще більш цікавим та захоплюючим.

     В одній команді пліч-о-пліч обговорювали варіанти своїх відповідей студенти з Марокко, Тунісу, Гвінеї, Камеруну, Ізраїлю, В'єтнаму. Оцінка за мовну підготовку була такою ж важливою, як і за фундаментальні знання.

     Переможцем стала команда «Орел», але це не завадило і переможцям і переможеним з'їсти разом чесно виграний торт і цукерки, які були правильно зважені!

     Побажаємо нашим учасникам подальших перемог, успішного навчання, а їх викладачам – і надалі запроваджувати такі ж пізнавальні, потрібні й корисні заходи, як «Інтелект-шоу»

Інтелект-шоу відкриває зав. кафедрою доц. О. П. Кулик
Важке завдання: записати математичне рівняння на слух
Цікаве завдання з біології
Капітан "Феніксів" Раваажба Махмуд без важків зважує точно 1 кг
Співає китайська студентка Цуйпін
Співають студенти з арабських країн
Всі учасники Інтелект-ШОУ

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»

 

     Конкурс «Кенгуру» виник на початку 80-х років в Австралії за ініціативою австралійського математика і педагога Пітера Холлорана і швидко розповсюдився усіма країнами і континентами. У 1996 році організатори конкурсу з різних країн обʹєдналися в асоціацію Le Kangourou sans frontieres (Кенгуру без границь). Девіз "Кенгуру" - "Math pour tous" ("Математика для всіх").

     Конкурс проводиться в шести вікових групах – від школярів початкових класів до випускників шкіл. Сьогодні асоціація «Кенгуру» об’єднує майже  50 країн світу і кількість  учасників конкурсу сягає 6 мільйонів. Безперечним лідером за кількістю учасників є Росія – близько 2-х мільйонів дітей. Україна за цим рейтингом вийшла на 5-те місце – біля 400 тисяч учасників.

     На факультеті вже стало доброю традицією щороку запрошувати кращих іноземних студентів, які вчаться за напрямком «Підготовка до вступу до ВНЗ України», прийняти участь у конкурсі «Кенгуру» в групі «Випускник».

     18 квітня 2010 р. 23 іноземних громадянина Мароко, Китаю, Ізраїлю, Камеруну, Вьєтнаму, Гвінеї взяли участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру». За результатами конкурсу 4 з них (Омар Іман,  Эрреддаф Амін, Чепаю Тапа Олівер, Філалі Хаттаба Гіта) отримали сертифікат з результатом «Відмінно» і 11 – з результатом «Добре».

     Такі результати свідчать про те, що наш факультет для навчання обирає здібна талановита  молодь різних країн світу, яка мріє вивчити мову і отримати в Україні гідну вищу освіту.

День кафедри ПіГД 2015 рік

День кафедри 2015

 

     Кожного року кафедра природничих і гуманітарних дисциплін проводить різноманітні інтелект–шоу, цікаві конкурси та свята «День кафедри».

     17 квітня 2015 день кафедри був присвячений Театру. В святкуванні активну участь приймали не тільки викладачі кафедри, а також студенти підготовчого факультету.

      Сцена була оформлена кулісами, зал наповнився студентами не тільки факультету підготовки іноземних громадян, а також студентами основних факультетів. Пролунав театральний дзвоник и всі занурили в світ прекрасного театру. На сцені студенти під керівництвом викладачів кафедри зіграли уривок із вистави «Отелло».

     Виступ пройшов з успіхом. Після цього на сцену вийшли всі викладачі кафедри і студенти подарували їм квіти. Так приємно бачити веселі обличчя студентів та викладачів в дружній атмосфері кафедри! Це  залог успішного навчання студентів.

 

Завідувач кафедрою проф.Нікітіна Т.Б. розповідає іноземним студентам про кафедру
Виступ студентів
Студенти з цікавістю слухають і дивляться презентацію кафедри

День кафедри ПіГД 2014 рік

День кафедри 2014

            В березні цього року на кафедрі природничих і  гуманітарних дисциплін проводилося щорічне свято під назвою «День кафедри». Це свято співпало з великим святом  нашої  культури «Масляниця». «Масляниця»  святкується великим  гулянням та з розмахом. І наша кафедра провела це свято  в гуртожитку іноземних  студентів, які навчаються у нас на підготовчому факультеті ХНАДУ.

         Свято «День кафедри» відкрила  завідуюча  Нікітіна Т.Б. і розповіла іноземним  студентам, як святкується  «Масляниця» у нас на Харківщині, які  традиції,  та що символізують  млинці. Розповіла, як приготувати  млинці та з чим їх потрібно подавати до столу.

         Викладачі кафедри підготували для студентів  цікаві загадки та ребуси, ставили дивовижні досліди з фізики та хімії. Було запропоновано  легкі та небезпечні  досліди провести студентам самостійно. Студенти з великим задоволенням виконували самі запропоновані досліди. Свято проходило в веселій та дружній обстановці.

         По закінченні свята всім студентам гуртожитку, які  прийшли на свято  «День кафедри», викладачі запропонували покуштувати млинці, приготовлені руками викладачів. Млинці були запропоновані  студентам з малиновим варенням,  медом та  сгущеним молоком.

         Задоволені та веселі студенти  ні як не хотіли розходитися, бажая  продовжити свято, але пообіцяли, що на своїй батьківщині вони також будуть святкувати  наше смачне  свято  «Масляницю»!

 

Євро 2012 - впевнений крок Ураїни на шляху до євроінтеграції.

Євро 2012 - впевнений крок України на шляху до євроінтеграції.

     В сучасному світі, який увійшов у третє тисячоліття, розвиток України визначається у загальному контексті європейської інтеграції з орієнтацією на фундаментальні цінності західної культури. І тому, 20 березня 2012 кафедра природничих та гуманітарних дисциплін провела загальноуніверситетський захід «Євро 2012 - впевнений крок України на шляху до євроінтеграції», присвяченій питанням забезпечення злагоди, миру і добросусідства в суспільстві.

     Студенти-іноземці ХНАДУ, гості з НТУ «ХПІ» і ХНУРЕ з ентузіазмом брали участь у роботі «круглого столу», бліц-вікторинах, обговоренні кліпів та цікавої інформації по футболу, і, безпосередньо, Євро 2012. В кінці всі присутні вшанували пам'ять померлого Жюль Алекса Кандема, капітана футбольної команди камерунських студентів, який в минулому році закінчив ХНАДУ, був щирою та доброзичливою людиною.

     Музичні подарунки - пісні у виконанні студентів із Марокко, Камеруну, Монголії не залишили байдужими нікого.