Ви тут: Кафедри / Філології / Студентське життя
Русский
English
Deutsch
Français
Wednesday, 22-11-2017

Святкуймо разом!

Найкращі друзі все роблять разом: радіють і сумують, обговорюють і радяться, переглядають улюблене кіно чи вболівають за улюблену команду і вже напевно що разом друзі святкують власні здобутки та перемоги. Так само разом, у тісному дружньому колі, що вже справді стало за цей рік новою родиною, студенти підготовчого відділення факультету підготовки іноземних громадян ХНАДУ відсвяткували перший рік свого перебування в Україні.

Звичайно, йдеться про традиційний урок-концерт «Планета ХНАДУ», що його проводить кафедра філології ФПІГ щороку наприкінці весни. «Планета ХНАДУ» - це своєрідний підсумок навчання іноземних студентів-слухачів підготовчого відділення, адже концерт демонструє, чому саме навчилися молоді люди протягом навчального року після того, як приїхали до нашої країни, не знаючи ні слова російською чи українською...

Далі...

День Східної культури

В рік, що офіційно оголошений роком англійської мови в Україні, міжнародні зв’язки та міжкультурна комунікація набувають все більшої значущості. Тому не дивно, що наш університет поглиблює співпрацю із закордонними партнерами. Проте  на факультеті підготовки іноземних громадян ХНАДУ, де спілкування із іноземцями – справа щоденна й доволі буденна, викладачі намагаються розвинути нові форми та способи цього спілкування. Так, організатори розмовного клубу російської мови  «SaVa?» на початку лютого провели в холі іноземного корпусу День Східної культури... 

Далі...

Олімпіада з російської мови

20 квітня 2017 року на ФПІГ було проведено традиційну Олімпіаду з російської мови. В Олімпіаді брали участь кращі іноземні студенти факультету, які тільки нещодавно почали вивчати російську мову.

Матеріали, підготовлені викладачами кафедри філології Штиленко О.Л., Штиленко В.Є., Писаревською К.В., Кальниченко Н.М., містили такі розділи: тест за матеріалами тексту «Знайомтеся, Харків»; лексико-граматичні вправи і проблемні ситуації.

Як завжди, Олімпіада пройшла з великим успіхом, студенти з цікавістю виконували запропоновані завдання, вирішували складні лінгвістичні завдання і демонстрували творчий підхід при відповідях на проблемні питання...

Далі...

День Вишиванки: вдягати українське – це модно!

Викладачі кафедри філології ФПІГ ХНАДУ вже не перший рік вшановують День Вишиванки, вбираючись у традиційні українські сорочки. Це не лише красиво, витончено та актуально, – переконують викладачі кафедри, – але й чудова можливість донести до іноземних студентів дух і традиції українського народу, познайомити їх із української культурою, розповісти більше про країну, в якій вони зараз живуть і  навчаються. Цікаво, що чимало студентів підготовчого відділення ФПІГ, і найперше – дівчата, розглядаючи вишиванки своїх викладачів, розповідали про те, чим схожа та чим відрізняється від української традиційна арабська чи марокканська вишивка, проводили цікаві паралелі, тут же знаходячи із допомогою своїх ґаджетів приклади в Інтернеті. А все це – ще один момент міжнаціональної комунікації, який веде до миру та взаєморозуміння...

Далі...

Передноворічна казка

Напередодні Нового року наші студенти групи М-6 під керівництвом ст. викл. Ковальової Г.М. взяли участь у благодійному концерті до дня святого Миколая, що відбувся у школі-інтернаті за підтримки студентського профсоюзу. Запальна пісня «C'est la vie» у їх виконанні не залишила байдужим жодного маленького глядача. Студенти не тільки подарували святковий настрій «найприскіпливішим суддям», а й самі отримали незабутні враження від спілкування з дітьми...

Далі...

Студентське життя

Викладачі нашої кафедри намагаються зробити життя студентів цікавим, веселим, різноманітним. Щороку восени відбувається свято знайомства "Давайте познакомимся", на якому студенти, що тільки-но приїхали в Україну, знайомляться один з одним, з викладачами, з факультетом, університетом, містом. З конкурсами, піснями, танцями проходить зустріч Нового року. Студенти з задоволенням беруть участь у конкурсах художньої самодіяльності, культпоходах до театрів та музеїв, екскурсіях до інших міст України.

Зимовий калейдоскоп

Вже кілька років поспіль традиційний урок-концерт «Давайте познайомимося», що є також Днем кафедри філології ХНАДУ, проводиться у перших числах грудня. І нині затишна та урочисто вбрана актова зала нашого університету вітала молодих людей, які приїхали до Харкова вивчати російську та українську мову, аби потім стати студентами ХНАДУ та багатьох інших престижних вітчизняних вишів. Представники Марокко й Тунісу, Лівану та Туреччини, Палестини та Ізраїлю, Ірану та Йорданії, Азербайджану та Туркменістану, Монголії та Гвінеї, Кот-д’Івуару та Камеруну, В’єтнаму та Китаю, Франції та Канади вийшли на сцену, аби представити себе та своїх друзів, познайомитися із викладачами та керівництвом факультету підготовки іноземних громадян, продемонструвати, якими талантами володіють, і, звісно ж, показати, що вони вже вміють трохи говорити російською мовою, незважаючи на те, що деякі групи почали роботу менше місяця тому...

Далі...

Що таке Новий рік?

Українська зима цього року тішить нас снігом і морозом. Наближаються новорічні свята, і всіх вже закрутила метушня новорічної підготовки.

Іноземні студенти підготовчого факультету ХНАДУ приїхали до нас з різних куточків планети, і багато хто з них зовсім не знайомий з новорічними традиціями в Україні.

Для того, щоб познайомити студентів з нашими традиціями і краще дізнатися, як святкують Новий рік на їх Батьківщині, 15 грудня 2016 року відбулося засідання Розмовного клубу російської мови «Ca va?», присвячене новорічним святам.

Під час обговорення новорічних традицій учасники клубу дізналися, що дата Нового року в різних країнах і культурах різна. Про те, як святкують Новий рік в їхній країні, нам розповіли студенти з В'єтнаму, Гвінеї, Ірану, Китаю та Марокко.

На цьому засіданні студенти дізналися, коли і як відзначають Новий рік в Україні і зробили новорічну Ялинку бажань з долоньок. Іноземні студенти із задоволенням подивилися новорічний мультфільм «Маша і Ведмідь» з коментуванням, а також навчилися робити новорічну іграшку з паперу.

Засідання клубу пройшло у святковій позитивній атмосфері.

Новорічний квест

Сучасна молодь бачить світ по-своєму, по-сучасному. Новорічні свята й усе, пов’язане з ними, тут абсолютно не виняток: традиційні розваги – святкові ранки, концерти та привітання Діда Мороза зі Снігуркою – все це не приваблює увагу студентства так, як це було раніше.

Особливо непідготовленими до бурхливого святкування новорічних свят зазвичай виявляються іноземні студенти. І не лише тому, що вони опинилися в умовах нової культури, незнайомої мови та особливо суворої української зими. Справа в тому, що для більшості країн, з яких їдуть до Харкова навчатися молоді люди, святкування Нового року та Різдва (принаймні, у формах, знайомих і відомих нашим співвітчизникам) взагалі не характерне. Тому викладачі, котрі працюють з іноземними студентами, повинні, окрім усього іншого, провести величезну підготовчу роботу, аби просто ознайомити своїх підопічних з українськими святами й традиціями їх зустрічі. Для досягнення такої мети часто необхідно шукати нових, цікавіших форм, вигадувати розваги, які не лише створили б новорічний настрій, але й залучили б студентів до роботи в команді, до застосування знань, умінь і навичок, здобутих і під час навчання в університеті (що, поза всяким сумнівом, дуже корисно), і під час відпочинку вдома, у знайомій атмосфері. У такій ситуації в нагоді стає нова, непересічна, а відтак доволі цікава форма святкової розваги як квест.

Із квестами більшість сьогоднішніх молодих людей знайома значно краще, аніж старше покоління: ця форма завдань популярна у численних комп’ютерних іграх, практикується у різних спільнотах і є справді універсальною, адже відома по всьому світу й цікава людям незалежно від їхньої національності, індивідуальних особливостей чи віросповідання. Тому не дивно, що новорічний квест, влаштований 30 грудня 2015 року на факультеті підготовки іноземних громадян спільними зусиллями кафедр філології та мовної підготовки, викликав чималий ажіотаж та неабияк зацікавив усіх студентів і викладачів факультету... 

Далі...

Студенти-іноземці на канікулах


Студенти нашого факультету весело і цікаво провели зимові канікули...

Далі...

День кафедри філології

21. 05. 15 у гуртожитку № 3 автомобільно-дорожнього університету пройшов щорічний «День кафедри філології», який зібрав не тільки студентів, що живуть у гуртожитку, а й гостей, а також всіх викладачів кафедри. Незважаючи на те, що День кафедри проходив після закінчення занять, і студенти трохи втомилися, вони з цікавістю дивилися фільм, присвячений 85-ти річчю ХНАДУ, тому що багато з них хочуть пов'язати свою долю з нашим університетом...

Далі...

Заходи адаптаційного характеру

У рамках цього напряму розроблялися питання правового й морального виховання студентів, причому на перше місце в початковий період видвігалются питання правового характеру.

Далі...