You are here: Chairs / Education and language training / Позааудиторна діяльність
Русский
English
Deutsch
Français
Sunday, 19-05-2019

На театральному спектаклі

14 травня 2017 року викладачі кафедри мовної підготовки разом зі своїми іноземними студентами відвідали Харківський будинок актора ім. Леся Сердюка.  Усі отримали море позитивних емоцій від перегляду романтичного  спектаклю. 

Дивовижне поруч

Дніпрогес
Наша дружня група
Дорогою до фортеці
Запорізька Січ
Експозиція в одному з куренів
В гостях у отамана
Запорожці пишуть листа турецькому султану
Справжні українці
Виступ сучасних запорожців у кінному театрі
Театралізована вистава
У Дніпрі ми трохи погуляли
… та побешкетували
Дніпровська набережна
Найдовша лавка
Ми любимо Дніпро
Вечірнє місто
Вогні міста

Як багато дивного існує у світі: безліч красивих місць у всіх куточках Землі, які дуже хочеться відвідати, побачити хоча б на мить. Однак чимало цікавого знаходиться зовсім поруч – варто тільки простягнути руку. Для того щоб побачити палаци і фортеці, мальовничі пейзажі, від яких захоплює дух, зовсім не обов'язково летіти через півсвіту. Усе це можна знайти в Україні. Утім, не кожен українець може похвалитися тим, що бачив усі красоти і всі цікаві місця своєї країни. Що вже говорити про іноземних студентів, які провели в Україні всього кілька років? «Час знайомитися з Україною!» – вирішили іноземні студенти ХНАДУ й вирушили на екскурсію в сусідні українські міста, у яких не були досі. Першим містом, що гостинно розкрило для них свої обійми, було Запоріжжя. Це суворе промислове місто, яке дбайливо зберігає у своєму серці маленьку перлинку нашої України – острів Хортицю – зустріло мандрівників яскравим сонцем і теплою погодою. А сама Хортиця виявилася неймовірним місцем, де найцікавіші туристичні об'єкти сусідять з дикою природою. Тут іноземні студенти змогли познайомитися з історією запорізьких козаків, дізнатися про їхній побут і культуру, побачити їхні будинки і козацьку атрибутику в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» і навіть ненадовго перетворитися в самих козаків. Захоплено милувалися хлопці видами на Дніпро та величну Дніпрогес, затамувавши подих дивилися на виступ сучасних запорожців у кінному театрі, блукали лісовими стежками і не переставали дивуватися, або побачивши коней, які вільно скачуть степом, або помітивши лисицю, яка мирно сидить біля дороги. І знову – в дорогу, на зустріч з іншим сусідом – містом Дніпром. Це по-справжньому європейське місто – з нескінченною набережною, хмарочосами і, здається, безкрайньою річкою Дніпро – зачарувало хлопців. Але всі іноземні студенти зійшлися в єдиній думці: «Харків все одно кращий!». Уже затемна їхали мандрівники додому, везучи з собою масу нових вражень і тисячі фотографій. Залишається додати лише одне: «Далі буде ...».

Дивовижна екскурсія Харківщиною

В один із останніх теплих днів осені іноземні студенти разом із викладачами кафедри мовної підготовки вирушили у невеличку подорож цікавими місцями Харківщини. Ця подорож для іноземців вже не перша. Проте кожного разу – це нові враження і нові спогади. Подорож студентів почалась із зустрічі з відомим на всю Україну Шарівським замком. Оповиті теплими кольорами осені, потонулі в різнокольоровому листі, старовинні будівлі садиби не могли не зачарувати своїх відвідувачів. Дивовижним видовищем стало те, як золоте листя дерев падало дощем просто у воду казкового шарівського озера. Мовчазні алеї, загадкові куточки, вікові дерева… Не хотілося лишати ці дивовижні місця. Проте попереду чекали наступні, тож зробивши нескінченну кількість фото, студенти рушили далі до залишків садиби Наталіївка. Нарешті мандрівники прибули до головного пункту екскурсійної програми – Краснокутського дендропарку. Тут на студентів чекала не лише краса нашого краю, але й довгоочікуваний пікнік. Відновивши сили, хлопці ще значну кількість часу досліджували ландшафт парку та фотографувались. На зворотному шляху іноземні студенти були задоволені, хоча й втомлені, проте це не завадило їм спостерігати дивовижній захід сонця з самої Висоти Конєва, а потім ще довго розглядати військову техніку та цікавитись історичними фактами, пов’язаними з цим місцем. «Неодмінно поїдемо туди знову!» - ділилися своїми враженнями студенти. А значить, так і буде! 

1 фото
2 фото
3 фото
4 фото
5 фото
6 фото
7 фото
8 фото
9 фото
10 фото
11 фото
12 фото

Весняний концерт

Навесні, з пробудженням природи, серце розгортається до чогось нового, незвіданого. Хочеться спілкуватися, бути відвертим, чути чиїсь лагідні, ніжні слова, посміхатися перехожим і натомість отримувати у відповідь доброзичливу посмішку. І все тому, що в душі оселилася ВЕСНА… І знов 15 квітня найкращі студенти зустрілися в ХНАДУ на Міжнародній міжвузівській лінгвокраїнознавчій олімпіаді для іноземних студентів не лише продемонструвати, наскільки гарно вони знають російську мову, але й поділитися весняним настроєм, зустріти нових друзів. Викладачі кафедри мовної підготовки разом з іноземними студентами основних факультетів підготували для учасників олімпіади та їх викладачів весняний променад-концерт, що став вже традиційним. Протягом декількох годин у залі факультета підготовки іноземних громадян панувала затишна атмосфера, у всіх присутніх - радісний настрій і позитивні емоції! 

Фото 1
Фото 2
Фото 3
Фото 4
Фото 5
Фото 6
Фото 7
Фото 8
Фото 9
Фото 10

Концерт «Планета ХНАДУ», присвячений Міжнародному дню студента, що відбувся 15.11.2018

     У середині листопада в житті наших іноземних першокурсників відбулася визначна подія – вони святкували свій перший День студента. Подарунком до цього свята став щорічний концерт «Планета ХНАДУ», який підготували студенти разом зі своїми викладачами-кураторами з кафедри мовної підготовки .

     Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Тохтар Г.І., декан ФПІГ Кудрявцев В.М. і завідувач кафедри мовної підготовки Моргунова Н.С. привітали студентів-іноземців з Міжнародним днем студента, зокрема наголосивши, що іноземні громадяни навчаються в одному з найкращих ВНЗ України і побажали, щоб ту енергію, з якою їхні підопічні  виступають на концертах, вони застосовували б і в навчанні.

     Звичайно, учасникам концерту довелося витратити багато часу на численні репетиції. Але нагородою за терпіння стали яскраві виступи, що пройшли нібито на одному подиху, та атмосфера гарного настрою, що панувала в залі. Гості концерту почули пісні, які студенти співали і французькою, і арабською, і російською та українською, гру і спів на гітарі,   побачили сценку зі студентського  життя «Очікування і реальність» і традиційну презентацію ХНАДУ, представлену нашими іноземними першокурсниками.

     Відчувалося, що студенти трохи нервували. А разом з ними – і їхні викладачі, що стежили за своїми вихованцями із зали. Та незважаючи на це, концертом залишилися задоволені і глядачі, та, насамперед, самі учасники.

     Після концерту учасники ще довго не хотіли розходитися – фотографувалися та обмінювалися враженнями. Будемо сподіватися, що ці студенти і надалі будуть брати активну участь у житті свого університету.

Подорож Західною Україною на весняних канікулах

З 4 по 9 травня 2017 року тривала екскурсія Західною Україною для іноземних студентів, що була організована кафедрою мовної підготовки ХНАДУ. Наш маршрут: Харків – Кам’янець-Подільський – Чернівці – Яремче – Буковель – Мукачево – Львів – Харків. 29 студентів-іноземців ті їхні викладачі отримали незабутні враження!

                                                               Замість тисячі слів: 

Наш маршрут
В автобусі
м.Кам'янець-Подільський
м.Кам'янець-Подільський
м.Чернівці
м.Чернівці
Карпати. Яремче
Карпати. Яремче
Карпати. Буковель
Карпати. Буковель
Карпати. Мукачево
Карпати. Мукачево
м.Львів
м.Львів
Повернення до Харкова

Активний відпочинок іноземних студентів взимку

З настанням зими, коли все місто замело снігом, а на вулиці - мороз, єдине, що здається правильним, - це сидіти вдома, загорнувшись у ковдру, і грітися. Що вже говорити про іноземних студентів, багата кількість з яких приїхала вчитися до Харкова з країн, де клімат набагато м'якше, погода тепліше, а сильних морозів взимку не буває зовсім. Однак, досить швидко освоївшись, наші іноземні учні зрозуміли, що зима - це зовсім не привід сидіти вдома. Тому під час зимових канікул, а також після їх закінчення, студенти весело і активно проводили своє дозвілля. Доброю традицією для іноземних студентів стало проводити позааудиторний час разом зі своїми кураторами - цікаво і з користю. Тому викладачами кафедри мовної підготовки було вирішено організувати для своїх підопічних цікаве дозвілля. Щоб краще познайомитися з українською культурою, розвиватися творчо і просто провести час із задоволенням, хлопці і дівчата вирушили до Харківського державного академічного російського драматичного театру імені О.С.Пушкіна. Навіть ті з іноземців, хто раніше не вважав себе театралом, дивилися виставу затамувавши подих. Сповнені гарних вражень, студенти вирішили, що обов'язково підуть до театру знов. А це означає, що традиція влаштовувати театральні вечори тепер надовго залишиться серед наших іноземних студентів. Крім театру, разом зі своїми кураторами іноземці встигли побувати в Харківському музеї природи, відвідати експозиції Харківського історичного музею і дружно покататися на ковзанах. Також за порадою своїх викладачів та друзів багато з наших іноземних студентів відкрили для себе зимове спортивне дозвілля. Цієї зими хлопці неодноразово встигли побувати у Харківській Швейцарії і покататися на лижах чи сноуборді. Залишається лише порадіти активності та енергійності наших іноземців, а також щиро побажати їм: «Так тримати!»

На прем'єрному спектаклі "37 листівок"

На ковзанах

У Харківській Швейцарії

Зі своїм куратором
У Харківському музеї природи

«Планета ХНАДУ» - свято у веселому ритмі!

Цієї осені в житті наших іноземних першокурсників відбулася визначна подія – вони вперше святкували «День студента». Подарунком до цього свята став щорічний концерт «Планета ХНАДУ», який відбувся напередодні самого «Дня студента» – 16 листопада. Концерт підготували іноземні студенти ХНАДУ разом зі своїми кураторами - викладачами кафедри мовної підготовки. Багато часу змушені були витратити учасники концерту на численні репетиції. Але нагородою за терпіння стали яскраві виступи, що пройшли ніби на одному подиху, та атмосфера гарного настрою, що панувала в залі. Глядачі почули пісні англійською і російською мовами, побачили численні сценки, у яких хлопці з гумором показали «важкі» студентські будні та екзамени. На окрему увагу заслуговує танець «лезгінка», який наші східні студенти, молоді джигіти, поєднали із запально піснею. Відчувалося, що студенти трохи нервували. А разом з ними – і їхні викладачі, що стежили за своїми вихованцями із зали. Та незважаючи на це, концертом залишилися задоволені і глядачі, і, насамперед, самі учасники. Після концерту студенти ще довго не хотіли розходитися – фотографувалися та обмінювалися враженнями.

Фото 1
Фото 2
Фото 3
Фото 4
Фото 5
Фото 6
Фото 7
Фото 8
Фото 9
Фото 10
Фото 11
Фото 12

Екскурсія до Харківського "Версалю" 21 жовтня 2016 року

З чого починається навчальний рік студентів? Для когось осіння пора починається із зустрічі з одногрупниками та друзями, з якими не бачилися ціле літо, для когось – зі знайомства з новими дисциплінами та викладачами, для когось – із спогадів про літній відпочинок. Для іноземних студентів ХНАДУ осінні місяці розпочалися також із подорожей. Однією з них стала екскурсія до харківського "Версалю" – садиби та парку у Шарівці, Краснокутського дендропарку та Висоти Конєва. Як відомо, кожне дерево, кожен куточок Шарівки овіяні легендами та історіями. Тому не дивно, що іноземні студенти хотіли почути та дізнатись якомога більше про побачене, інколи навіть самостійно вигадували щось містичне та намагалися побачити те, чого насправді не існує. Звичайно, не забували робити колоритні фото на фоні осіннього парку, столітніх дерев, руїн старовинних будівель та білосніжної садиби. Довгоочікуваним для наших іноземних мандрівників став приїзд до Краснокутського дендропарку. Тут на них чекали не лише казкова природа, різноманіття рослин та дерев, затишний парк, історії та легенди, але й такий жаданий пікнік. Куштування справжнього узбецького плову супроводжувалося веселими жартами та обговоренням майбутніх мандрівок. Вечір цього насиченого дня іноземці провели, дивлячись на місто Харків із Висоти маршала Конєва та з цікавістю слухаючи історію цього місця.

Шарівка. Вид на Шарівський парк
Іноземні студенти біля ніг "Білого лебедя"
Садиба Шарівка
Слухаючи легенди біля старого озера
Спроба обійняти столітній дуб
Загадуємо бажання біля каменя любові
Краснокутськ. Готуємо обід
Пікнік
У спробі побачити своє щастя
Квіти для чарівних дівчат
Висота маршала Конєва (фото 1)
Висота маршала Конєва (фото 2)

Прогулянка Одесою

Одесити стверджують, що знайомитися з їхнім містом слід ногами. Так ми і зробили. Група іноземних студентів різних курсів і факультетів ХНАДУ разом із викладачами кафедри мовної підготовки розпочали знайомство із красунею Одесою від залізничного вокзалу одного багатообіцяючого ранку наприкінці червня… . Погода тішила й насторожувала одночасно: було похмуро й зривався дрібний дощ. Розпочали ми свою подорож з вулиці Пушкінської, адже стародавня архітектура і визначні пам’ятки зосереджені в історичному центрі, і багато з них знаходяться саме на цій вулиці. Однакових будівель практично немає – у цьому полягає відмінність і своєрідність одеської архітектури. Надзвичайно сподобалася іноземним студентам вулиця Дерибасівська – серцевина Одеси. Затишна, безтурботна, з відсутністю машин, однак з великою кількістю кафе, тінистих лип вулиця нікого не залишила байдужим. Ми мали можливість побачити міський сад із ротондою, барвистими клумбами, фонтаном. На Дерибасівській студенти, розглядаючи уважно пам’ятники-символи Одеси – 12-ий стілець Ільфа і Петрова та Леонід Утьосов , що гостинно запрошував усіх присісти поруч на лавку, та, захоплені цікавими розповідями викладачів про літературних героїв і людину-легенду, хвилин десять фотографувалися наввипередки. Далі на всіх чекав Оперний театр, з його чудовою будівлею і чарівним фонтаном, що своєю красою поступається лише віденському театру. Приморський бульвар приводить нас до пам’ятника Дюку де Рішельє, а далі потьомкінськими сходами спускаємося на 192 сходинки вниз – і вже біля морського вокзалу, ще нижче – і в порті. Надалі на нас чекала морська подорож катером, що тривала лише годину, а в захваті після неї іноземні студенти перебували ще багато годин. Для деяких іноземців ця невеличка мандрівка морем набувала особливого значення, тому що була перша у житті. Екскурсія містом добігає кінця, але на нас ще чекає не менш захоплююча частина нашого перебування у Перлині біля моря – так, тримаємо шлях на пляж нарешті! Зривається дощ, але ми мужньо, не втрачаючи надії, долаємо відстань у 2,6 км до моря. І… о диво! Тільки-но ми виходимо на пляж, доща, як і не було, а потім з’являється довгоочікуване сонечко! Задоволені і трохи втомлені повертаємося до вокзалу. Говоримо: «До побачення, Одесо! Ми обов’язково приїдемо ще!» 

Фото 1
Фото 2
Фото 3
Фото 4
Фото 5
Фото 6
Фото 7
Фото 8
Фото 9
Фото 10
Фото 11
Фото 12

Подорож іноземних студентів до Західної України

Травневими святами іноземні студенти-автомобілісти, що навчаються в ХНАДУ на випускному курсі, разом зі своїм улюбленим викладачем-куратором кафедри мовної підготовки Уваровою Тетяною Юріївною вирушили у незабутню подорож до українських Карпат та міста Львова. Побачити українські гори іноземні студенти мріяли, починаючи з першого курсу навчання в університеті. Проте втілити свою мрію у реальність іноземці вирішили саме зараз, наприкінці свого навчання. Тому подорож до Карпат стала для них символічним фінальним акордом чотирьохрічного знайомства з Україною. Щоб побачити Карпати та Закарпаття, хлопцям довелося перетнути всю Україну від самого сходу до самого заходу, а це майже 1500 км. Проте воно було того варте. На мандрівників чекали фантастичні краєвиди Карпатських гір, бурхливі гірські ріки та щира українська гостинність. Саме навесні тут можна побачити квітучі поля нарцисів та саме навесні гірській водоспад Шипіт гордовито несе свої води кам’яними сходами та падає ниць до ніг своїх гостей. Проте найбільше іноземцям запам’яталося карпатське море – озеро Синевір та неприступна фортеця замку Паланок у Мукачево. Останній день своєї подорожі студенти провели, блукаючи тісними вуличками міста Львова. За один день вони встигли побачити місто з висоти пташиного польоту, піднявшись на Замкову гору та львівську ратушу, завітати до міського арсеналу та львівської опери, помилуватись архітектурними шедеврами львівських соборів та скуштувати найсмачніший львівській шоколад та справжню каву. Про незабутні враження іноземних студентів свідчили нескінченні розмови та спогади про побачені красоти, які тривали під час усього шляху додому. Лише про одне жалкували хлопці – що не могли залишитись у Львові ще на кілька днів, бо для знайомства з цим фантастичним містом у них було замало часу. Вирішили: обов’язково завітають до Карпат та Львова знову.

Фото 1
Фото 2
Фото 3
Фото 4
Фото 5
Фото 6
Фото 7
Фото 8
Фото 9
Фото 10

Подорож до Полтави 29 квітня 2016 року

Ось і здійснилася заповітна мрія іноземних студентів – відвідати чарівне українське місто Полтаву. І напередодні травневих свят у неймовірно піднесеному настрої студенти-іноземці разом із викладачами кафедри мовної підготовки, кураторська робота яких не припиняється ані на хвилину, вирушили у казкову подорож до сусіднього славнозвісного міста. Керувала усім процесом завідувач кафедри Моргунова Надія Сергіївна. Не дарма говорять, що значна відстань долається значно швидше й за короткий проміжок часу, якщо подорожувати із посмішкою й сяючими від відчуття щастя очима, увесь час знаходячись у товаристві веселих і доброзичливих людей. Так було і у нас: 150 кілометрів – нібито 150 метрів, а три години – начебто 30 хвилин. Іноземні студенти увесь час розмовляли на цікаві теми, фотографувалися, слухали музику, що доносилася з аудіомагнітофона водія, а що несподівано – дружньо гуртом співали пісень. Розмови, спів і сміх лунали в автобусі увесь час – і можна із впевненістю сказати, що подолали відстань на одному диханні. До речі, таке відчуття тривало не лише по приїзді до Полтави, але й після прибуття назад до Харкова. І сама природа сприяла гарному настрою, подбала про те, щоб усе пройшло якнайкраще, щоб ніщо не заважило відпочинку, бо протягом декількох днів до нашої поїздки й наступного дня після неї йшов невгамовний дощ, а для нас небо зробило справжній подарунок – сонце, що ласкаво світило з самого ранку аж до вечора. До відвідання затишного і романтичного міста, овіяного класиками мистецтва, не лише колектив кафедри мовної підготовки готувався з ентузіазмом, скрупульозно і заздалегідь, враховуючи навіть дрібниці, але і студенти поставилися вкрай відповідально: крім того, що ніхто не запізнився – вже о сьомій ранку всі дружньо сиділи в автобусах (їх було два, оскільки за декілька днів до від’їзду виявилося, що бажаючих поїхати набагато більше, аніж передбачалося раніше), так і щоб пригостити усіх бажаючих, зночі готували у своїх гуртожитках у величезних казанах національні страви – туркменський та узбецький плов і надзвичайно смачні коржі. Здавалося, що гостинна Полтава в один день ще ніколи не бачила такої великої кількості іноземних громадян із багатьох куточків світу. Майже 70 студентів-іноземців із таких країн, як Узбекистан, Марокко, Туркменістан, Ліван, Судан, Казахстан, Монголія, Азербайджан та ін., натхненні розповідями своїх викладачів про Полтаву як осередок духовного і культурного життя України, приїхали переконатися у цьому, все побачити на власні очі. Нікого не залишили байдужим архітектурний ансамбль Круглої площі, Біла альтанка на Івановій горі, Подільська вежа полтавської фортеці, садиба українського драматурга і театрального діяча І.П. Котляревського, Полтавський краєзнавчий музей, де зібрана велика кількість предметів історії, археології, природознавства, етнографії і культури в цілому, а також свідоцтв і матеріалів про видатних мешканців міста. Підтвердження цьому – піднесенні обличчя подорожуючих і численні фотознімки, що незабаром були розміщені у соціальних мережах. Сфотографувалися навіть біля своєрідного символу міста – Пам’ятника полтавській галушці. І хоча не довелося цього дня скуштувати справжніх полтавських галушок з українським борщем, та попереду на всіх чекав яскравий пікнік на березі відомої річки Ворскли. Кожен знайшов собі заняття до душі: хтось спостерігав чудові краєвиди, при цьому розігріваючи плов, роблячи бутерброди чи готуючи смачний шашлик, хтось грав у волейбол і футбол, а хтось просто, знаходячись у захваті від побаченого, насолоджувався неймовірно свіжим весняним повітрям. Після дуже різноманітного і смачного обіду наші іноземні студенти також взяли активну участь в інтелектуальних конкурсах і такому спортивному змаганні, як стрибання у мішках, хто швидше, отримавши призи, заздалегідь підготовлені їхніми дбайливими викладачами-наставниками, грали у «Струмочок». День видався надзвичайно насиченим і яскравим! Вразила організованість студентів, а також затишна і душевна атмосфера, що відчувалася протягом усього дня. Ця подорож об’єднала всіх не лише як громадян із різних частин світу, але і як студентів із абсолютно різних факультетів і курсів навчання. Цікаво і дуже приємно, що не лише об’єднала всіх, але й здружила, деяких, можливо, і на все життя. Надзвичайно приємно отримувати схвальні відгуки і щирі слова вдячності від іноземних студентів за те, що їм було подаровано такий незабутній день – мандрівку до Полтави. І водночас сумно, оскільки значна частина подорожуючих – випускники-бакалаври… . Викладачі кафедри мовної підготовки висловлюють сподівання, що наступного навчального року їхні іноземні студенти повернуться до університету для продовження навчання в магістратурі, запросивши своїх братів і сестер, сусідів і знайомих, друзів та однокласників вступати до нашого університету та, у свою чергу, запевняють, що завжди знайдуть можливість і надалі організовувати екскурсії і подорожувати українськими містами. 

Фото 1
Фото 2
Фото 3
Фото 4
Фото 5
Фото 6
Фото 7
Фото 8
Фото 9
Фото 10
Фото 11
Фото 12
Фото 13
Фото 14
Фото 15
Фото 16
Фото 17
Фото 18
Фото 19
Фото 20

Навруз - новий рік на весняний лад!

Навруз Байрам мы отмечаем!

Навруз приходит в ХНАДУ -  дом! 

Сегодня мы весну встречаем,

С её капелью и теплом!

З чим у нас зазвичай асоціюється весна? З пролісками, струмками, першими ласкавими променями сонця і святом 8 Березня. Для мусульманських народів весна асоціюється з початком нового року. Традиційно на початку весни, 21 березня, мусульмани відзначають свято Навруз Байрам. У перекладі з фарсі Навруз означає «новий день» - настання Нового року за сонячним літочисленням, який збігається з весняним рівноденням. Не забули про цю традицію і студенти Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, що приїхали навчатися в Україну з країн ближнього зарубіжжя. Однак цього року святкування Навруза в стінах ХНАДУ набуло зовсім інший масштаб. У 21-й день весни представники Узбекистану, Туркменістану, Казахстану, Азербайджану, Таджикистану влаштували справжнє свято. Свій святковий концерт іноземні студенти провели у великій актовій залі університету. На свято були запрошені представники різних кафедр - декани і викладачі, керівництво університету, і, звичайно ж, студенти. Перед початком концерту були організовані спеціальні частування. Кожен бажаючий міг познайомитися з національними стравами туркменської, узбецької, казахської і азербайджанської кухні, спробувати солодкі ласощі і традиційні напої різних народів. Після цього гостей запрошували в зал, де на них чекав цілий калейдоскоп яскравих і барвистих номерів. Святковий концерт розпочався з привітального слова проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків - Тохтаря Георгія Івановича. Також іноземних студентів привітала помічник Почеcного консула Республіки Азербайджан у Харкові Матусяк Ірина Миколаївна. Варто відзначити, що святковий концерт був організований виключно силами іноземних студентів. Хлопці та дівчата не лише повністю взяли на себе всі питання підготовки і проведення свята, але і не забули сповістити про майбутній захід студентів та співробітників ХНАДУ, а також й інших вишів. Найактивніше себе проявив головний організатор заходу та його яскравий ведучий – студент 3 курсу Ахунджанов Хумаюнмирзо, який приїхав навчатися в ХНАДУ із Узбекистану. Можливо, саме тому глядацький зал був повним, а серед глядачів була велика кількість не лише іноземців, а й українських студентів. Незабутня атмосфера свята - ось, мабуть, найточніша назва для заходу, що відбувся. Запальні танці, що змінювали один одного (Туркменська лезгинка, Андижанська полька, танець прекрасних казашок), ліричні і веселі пісні і, звичайно, презентація студентами своїх країн і розповідь про традиції святкування Навруза в Узбекистані, Азербайджані, Туркменістані, Казахстані та Таджикистані - ось неповний перелік того, що пощастило побачити і почути кожному, хто завітав у цей день на свято. Сподіваємося, святкування Навруза в ХНАДУ стане доброю традицією не лише для іноземних, але й для українських студентів нашого ВНЗ.

Навруз сегодня, друзья, мы встречаем!
Новую жизнь опять начинаем!
Друг другу удачи сегодня желаем!
Друг друга с Наврузом опять поздравляем!
Оставьте в прошлом сожалений груз!
Встречайте с вдохновением Навруз!
Поздравляем вас с равноденствием!
Давайте этот день встретим с песнями!
Пусть Навруз для вас будет чудом!
Пусть родные, друзья рядом будут!
Яркий праздник подарит свет солнца -
Луч заглянет в наш ХНАДУ через оконце!

З Новим 2016 роком!

30 грудня 2015 року кафедра мовної підготовки і кафедра філології влаштували на факультеті підготовки іноземних громадян справжнє свято – дивовижний новорічний захід для іноземних студентів «З Новим роком!» Виступи студентів пройшли в цікавій та захоплюючій формі: студенти співали пісні різними мовами й танцювали, брали участь у спеціально організованому для них конкурсі-квесті. Спільними зусиллями студентів ХНАДУ й викладачів усі присутні, хто прийшов зануритися у казковий світ яскравих новорічних вітань, потрапили в атмосферу зимового чародійства, отримали безліч задоволення, святковий настрій, а також мали можливість стати учасниками новорічного флешмобу. Наприкінці новорічного свята всі учасники отримали новорічні подарунки й призи.

Колектив кафедри мовної підготовки вітає всіх з Новим 2016 роком! Хай новий рік принесе у ваше життя лише найгарніші та найпозитивніші емоції, а світле й прекрасне свято зігріє душу і подарує надію на краще майбутнє!Бажаємо вам здійснення усіх заповітних бажань, безмежної удачі у всіх ваших справах, нових цікавих проектів!

Пусть Новый год в ваш дом войдёт
С надеждой, радостью, любовью
И в дар с собою принесёт
Большое счастье и здоровье!
Пусть придут в году грядущем
К вам удача и успех!
Пусть он будет самым лучшим,
Самым радостным для всех!
Пусть Новый год не станет пресным,
А будет ярким, интересным!

Похід до Харківського державного академічного російського драматичного театру ім. О.С. Пушкіна

 

Театр – высшая инстанция для решения жизненных вопросов

А.И. Герцен

Вже стало доброю традицією щорічне відвідування іноземними студентами та їхніми наставниками Харківського державного академічного російського драматичного театру ім. О.С. Пушкіна. І 2015 рік не став винятком: викладачі кафедри мовної підготовки разом зі своїми студентами занурилися у дивовижний світ театрального мистецтва, здійснивши 15 грудня захоплюючу подорож – похід до улюбленого театру. Французька комедія Р. Ламуре «Моя парижанка» сподобалась усім. Протягом 2-х дій час від часу у залі сяяли посмішки й лунав сміх, а наприкінці – оплески. Адже тема кохання, споконвіку актуальна, висвітлена ще й з неабияким почуттям гумору, інтерпретована на сучасний лад, особливо припала до душі нашим глядачам. Молодіжна комедія про велелюбного юнака, що вкрай заплутався у своїх стосунках із чотирма нареченими, викликала лише шквал позитивних емоцій та чудового настрою. В антракті до нас підійшов приємно здивований представник дирекції театру, щоб не лише сфотографувати таку незвичну для харківського театру аудиторію – іноземних громадян, але й розпитати  студентів про враження від спектаклю, театральних декорацій, приміщення, нашого міста тощо. До речі, незабаром системним адміністратором театру у соціальних мережах було розміщено інформацію й фото про ці декілька хвилин спілкування.

https://vk.com/teatr_pushkina?z=photo-9534699_391283290%2Falbum-9534699_00%2Frev

 По закінченні спектаклю у театрі, а також уже поза його стінами, наші іноземні студенти жваво обговорювали побачене й почуте з щирими посмішками та глибокою вдячністю своїй улюбленій кафедрі мовної підготовки, що подарувала їм такий казковий вечір. Незважаючи на холодну погоду та пронизливий вітер, на душі у всіх було тепло й затишно від цікавого спектаклю та неймовірно відвертої гри театральних акторів, що не залишила нікого байдужим. Так усім було добре, що навіть не хотілося розлучатися, і тому домовилися – будемо здійснювати стільки походів до рідного театру, скільки разів буде виникати бажання й прагнення потрапити у вир театрального чародійства. Адже, як зазначив Йоганн-Фрідріх Шиллер, і ми не можемо з ним не погодитися, все те, що відчуває наша душа у вигляді неспокійних, неясних відчуттів, театр підносить нам у гучних словах і яскравих образах, сила яких вражає нас. Отже, до швидкої зустрічі, улюблений театр!

Міжнародний день студента

17 листопада у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті іноземні хлопці та дівчата відсвяткували Міжнародний день студента. Присвячений цій події, у головній актовій залі університету відбувся святковий концерт. Учасниками концерту стали іноземні студенти, які навчаються у нашому університеті вже не перший рік та встигли завоювати повагу та популярність серед студентів ХНАДУ. Проте головними зірками цього заходу стали першокурсники, які лише розпочинають свій шлях у велику науку. Для них протягом концерту лунали слова привітання та побажання гарного навчання від проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Тохтаря Георгія Івановича, декана факультету підготовки іноземних громадян Сторчака Олега Григоровича, завідувача кафедри мовної підготовки Моргунової Надії Сергіївни, а також від студентів-старшокурсників. Запальною піснею привітала іноземців куратор однієї з груп – Станіслава Олександрівна. Вона, як справжня мама, хвилювалася за своїх студентів-першокурсників - молодших учасників концерту, під час їх виступу, та взагалі багато зробила для організації цього свята. Учасники з Туркменістану, Узбекистану, Монголії та інших країн красувались у своїх національних костюмах. Не забули казахські дівчата Салтанат і Айтолкин і про квіткові віночки зі стрічками під час співу української пісні. Увесь концерт був суцільним феєрверком кольорів і звуків, наприкінці якого над сценою здійнялися прапори різних країн. Приємно було, що серед глядачів було багато не лише іноземних, але й українських студентів. Вони активно підтримували виступаючих та зустрічали їх оплесками. Будемо сподіватися, що такий яскравий початок студентства для іноземних першокурсників стане добрим знаком та запорукою гарного навчання протягом усіх років. Вітаємо з Міжнародним днем студента!

1 фото
2 фото
3 фото
4 фото
5 фото
6 фото
7 фото
8 фото
9 фото
10 фото
11 фото
12 фото
13 фото
14 фото
15 фото
16 фото
17 фото
18 фото
19 фото
20 фото

Захоплююча екскурсія до Feldman Ecopark

16 жовтня викладачі кафедри мовної підготовки на чолі із завідувачем доц. Моргуновою Н.С. відвідали з іноземними студентами Feldman Ecopark. Іноземним гостям надзвичайно сподобався цей куточок живої природи у великому місті. Кожен студент зміг побачити багате розмаїття рідкісних тварин, що живуть в екопарку, та навіть погодувати деяких! Особливо сподобалися нашим екскурсантам розкішні білі тигри, пантери, гепарди та веселі мавпи. Екскурсія співпала із проведенням балу хризантем у парку, тому всі мали згоду зробити гарні фотографії із скульптурами, зробленими з живих хризантем. Популярним фоном для фотографії також став ставок із чорними лебедями та численні скульптури парку. На завершення екскурсії викладачі кафедри пригостили студентів гарячим чаєм та смачними пиріжками та обговорили свої враження від прогулянки. Всі студенти одностайно висловили свою велику подяку кафедрі мовної підготовки за організацію цієї екскурсії та вже мріють про наступну екскурсію!

Фото 1
Фото 2
Фото 3
Фото 4
Фото 5
Фото 6
Фото 7
Фото 8
Фото 9
Фото 10
Фото 11
Фото 12
Фото 13
Фото 14

Позааудиторна діяльність

Випуск - 2015

Мы вас сердечно поздравляем! Желаем ХНАДУ прославлять! Свои полученные знания с годами только умножать!
Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків, професор Тохтар Георгій Іванович з випускниками-бакалаврами

11 червня 2015 року керівництво факультету підготовки іноземних громадян сумісно з кафедрою мовної підготовки подарувало незабутнє свято для своїх випускників-бакалаврів. З вітальною промовою виступили проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, професор Георгій Іванович Тохтар та завідувач кафедри мовної підготовки, доцент Надія Сергіївна Моргунова. Привітали наших випускників і ведучі святкового вечора – студент 3 курсу механічного факультету Анначари і випускниця 6 курсу центра заочного навчання, майбутній економіст Станіслава. У проміжках між врученням дипломів творчий колектив студентів ХНАДУ приготував для наших дорогих випускників приємні сюрпризи – музикальні композиції. У нас велика і дружня інтернаціональна сім’я. Українською мовою – родина. І один наш великий сімейний будинок – ХНАДУ. Тут серця іноземних і українських студентів зігріті дружнім теплом! Дорогі випускники! ALMA MATER (ХНАДУ) у вересні з нетерпінням чекає на вас! Запрошуємо також ваших братів і сестер, сусідів та знайомих, друзів і однокласників!